Prsten Tibetská Dordže rozevírací, Ag 925/1000  - 1
Prsten Tibetská Dordže rozevírací, Ag 925/1000  - 2
Prsten Tibetská Dordže rozevírací, Ag 925/1000 - 1/2Prsten Tibetská Dordže rozevírací, Ag 925/1000 - 2/2

Prsten Tibetská Dordže rozevírací, Ag 925/1000

Kód: FO-P0-02
Nádherný stříbrný prstýnek je zdoben symbolem tibetské dordže s červenou skleněnou čočkou je rozevírací, tudíž lze jeho velikost upravit.
Připraveno k odeslání
1.172 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Prsten Tibetská Dordže rozevírací, Ag 925/1000

Nádherný stříbrný prstýnek je zdoben symbolem tibetské dordže s červenou skleněnou čočkou je rozevírací, tudíž lze jeho velikost upravit.

Materiál
stříbro Ag 925/1000, skleněná čočka

Rozměry prstenu (průměr x šířka prstenu)
16,9 x 7 mm

Prsten odpovídá velikosti 53.

Pro zjištění vaší velikosti klikněte zde.


 

Dordže (dorje)
Dordže je původně hinduistický symbol moci boha Indra – říká se mu taktéž "Hromoklín", "Diamant" či "Žezlo moci" - který se postupně přenesl i do buddhismu, který ho samozřejmě chápe mírně odlišně, i když v podstatě se jedná o jedno a to samé. V buddhistickém pojetí dordže znamená "Pán kamene". V Tibetu je dordže nepostradatelnou pomůckou při různých obřadech (oslavy svátků, meditační obřady apod.). 

Dordže je složena ze dvou protilehlých částí a středu. Tento střed, za který se dordže se uchopuje, je označován jako nezničitelný diamant – jedná se o znázornění věčné duše člověka. Představuje bod, kde se začátek dotýká konce, bránu do nirvány, podstatu osvícení. K dosažení diamantu (středu) je potřeba ovládnutí obou protipólů – jin i jang a dosažení jejich rovnováhy svázáním všech sil do středu dordže. Všechny síly slouží jednomu Pánu – Bohu. Jsou od Něho a pro Něj. Význam výrazu „žezlo moci“ tedy odkazuje na moc, kterou člověk získává sám nad sebou, uvázáním pověstného zvířete v sobě (draka neboli živočišné podstaty, svých pudů a chtíčů) na řetěz. V podstatě dordže znázorňuje vnitřní procesy, které se dějí v člověku na duchovní cestě k osvícení.

Klasická dordže má pět paprsků, i když je možné i provedení šesti, nebo devíti paprskové. Jedná se o jeden přímý, který vychází ze středu a vrací se do něj a 4 další ramena (síly), sbíhající se v jeden jediný bod a spojující se se středovým. Dordže ukazuje, že skutečně všechno pochází od Boha, slouží Mu, patří Mu a vrací se do Něj. Kdo dosáhne ve svém nitru takových kvalit, je adeptem k osvícení. U středu každé polokoule jsou lístky lotosového květu, což odkazuje na prastarou meditaci Lotosový květ, díky níž je možné tuto transformaci provést.

Dordže je nejčastěji vyráběna z kovu či drahých kamenů a používá se pro meditace – především ve spojitosti s tibetským zvonem, který, jako zástupce ženské energie, doplňuje energii dordže. Velice nádherným kouskem je obří kovová dordže, nacházející se v Káthmándú – viz obrázek výše.

Dordže velmi úzce souvisí s meditací Lotosový květ a s energetickou konstrukcí člověka (duše – střed a 4 ramena jako 4 strany pyramidy jako 4 bytosti člověka, o kterých se dočtete všechno potřebné v knize AllatRa. Více informací o energetické struktuře najdete zde, na tomto videu Člověk a neviditelný svět.Náš e-shop je registrován puncovním úřadem ČR a má s puncovním úřadem smlouvu o umožnění anonymních kontrolních nákupů při internetovém obchodování. 

 
Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky Stojí za pozornost
Uzdravení skrze podobenství - Anselm Grün Uzdravení skrze podobenství - Anselm Grün Kód: KAR-101715
Autor zkoumá, jak Ježíš uzdravoval posluchače prostřednictvím svých…
149 Kč
Pár křišťálových srdíček Pár křišťálových srdíček Kód: LOP-23
Podporuje harmonii v partnerských vztazích a přivolává lásku, aktivuje v nás…
411 Kč
Meditační polštář - 7 čaker & Óm, barva černá Meditační polštář - 7 čaker & Óm, barva černá Kód: SoD-908026
Luxusní meditační polštář je zdoben výšivkou lotosu se sedmnácti okvětními…
1.459 Kč
Meruňky sušené vypeckované Bio Turecko 200 g  Meruňky sušené vypeckované Bio Turecko 200 g Kód: CO-MER-200
Sušené meruňky jsou určeny pro přímou konzumaci, když máte chuť na sladkou a…
58 Kč