Prsten Tibetská Dordže rozevírací, Ag 925/1000  - 1
Prsten Tibetská Dordže rozevírací, Ag 925/1000  - 2
Prsten Tibetská Dordže rozevírací, Ag 925/1000 - 1/2Prsten Tibetská Dordže rozevírací, Ag 925/1000 - 2/2

Prsten Tibetská Dordže rozevírací, Ag 925/1000

Kód: FO-P0-02
Nádherný stříbrný prstýnek je zdoben symbolem tibetské dordže s červenou skleněnou čočkou je rozevírací, tudíž lze jeho velikost upravit.
Poslední kusy na skladě!
1.172 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Prsten Tibetská Dordže rozevírací, Ag 925/1000

Nádherný stříbrný prstýnek je zdoben symbolem tibetské dordže s červenou skleněnou čočkou je rozevírací, tudíž lze jeho velikost upravit.

Materiál
stříbro Ag 925/1000, skleněná čočka

Rozměry prstenu (průměr x šířka prstenu)
16,9 x 7 mm

Prsten odpovídá velikosti 53.

Pro zjištění vaší velikosti klikněte zde.


 

Dordže (dorje)
Dordže je původně hinduistický symbol moci boha Indra – říká se mu taktéž "Hromoklín", "Diamant" či "Žezlo moci" - který se postupně přenesl i do buddhismu, který ho samozřejmě chápe mírně odlišně, i když v podstatě se jedná o jedno a to samé. V buddhistickém pojetí dordže znamená "Pán kamene". V Tibetu je dordže nepostradatelnou pomůckou při různých obřadech (oslavy svátků, meditační obřady apod.). 

Dordže je složena ze dvou protilehlých částí a středu. Tento střed, za který se dordže se uchopuje, je označován jako nezničitelný diamant – jedná se o znázornění věčné duše člověka. Představuje bod, kde se začátek dotýká konce, bránu do nirvány, podstatu osvícení. K dosažení diamantu (středu) je potřeba ovládnutí obou protipólů – jin i jang a dosažení jejich rovnováhy svázáním všech sil do středu dordže. Všechny síly slouží jednomu Pánu – Bohu. Jsou od Něho a pro Něj. Význam výrazu „žezlo moci“ tedy odkazuje na moc, kterou člověk získává sám nad sebou, uvázáním pověstného zvířete v sobě (draka neboli živočišné podstaty, svých pudů a chtíčů) na řetěz. V podstatě dordže znázorňuje vnitřní procesy, které se dějí v člověku na duchovní cestě k osvícení.

Klasická dordže má pět paprsků, i když je možné i provedení šesti, nebo devíti paprskové. Jedná se o jeden přímý, který vychází ze středu a vrací se do něj a 4 další ramena (síly), sbíhající se v jeden jediný bod a spojující se se středovým. Dordže ukazuje, že skutečně všechno pochází od Boha, slouží Mu, patří Mu a vrací se do Něj. Kdo dosáhne ve svém nitru takových kvalit, je adeptem k osvícení. U středu každé polokoule jsou lístky lotosového květu, což odkazuje na prastarou meditaci Lotosový květ, díky níž je možné tuto transformaci provést.

Dordže je nejčastěji vyráběna z kovu či drahých kamenů a používá se pro meditace – především ve spojitosti s tibetským zvonem, který, jako zástupce ženské energie, doplňuje energii dordže. Velice nádherným kouskem je obří kovová dordže, nacházející se v Káthmándú – viz obrázek výše.

Dordže velmi úzce souvisí s meditací Lotosový květ a s energetickou konstrukcí člověka (duše – střed a 4 ramena jako 4 strany pyramidy jako 4 bytosti člověka, o kterých se dočtete všechno potřebné v knize AllatRa. Více informací o energetické struktuře najdete zde, na tomto videu Člověk a neviditelný svět.Náš e-shop je registrován puncovním úřadem ČR a má s puncovním úřadem smlouvu o umožnění anonymních kontrolních nákupů při internetovém obchodování. 

 
Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky Stojí za pozornost
Uzdravení skrze podobenství - Anselm Grün Uzdravení skrze podobenství - Anselm Grün Kód: KAR-101715
Autor zkoumá, jak Ježíš uzdravoval posluchače prostřednictvím svých…
149 Kč
Pár křišťálových srdíček Pár křišťálových srdíček Kód: LOP-23
Podporuje harmonii v partnerských vztazích a přivolává lásku, aktivuje v nás…
411 Kč
Meditační polštář - 7 čaker & Óm, barva černá Meditační polštář - 7 čaker & Óm, barva černá Kód: SoD-908026
Luxusní meditační polštář je zdoben výšivkou lotosu se sedmnácti okvětními…
1.459 Kč
Meruňky sušené vypeckované Bio Turecko 200 g  Meruňky sušené vypeckované Bio Turecko 200 g Kód: CO-MER-200
Sušené meruňky jsou určeny pro přímou konzumaci, když máte chuť na sladkou a…
58 Kč