Tibetské mísy

Tibetské mísy jsou tradiční hudební nástroje používané při meditaci, léčení a relaxaci. Jak název napovídá, mají kořeny v tibetské kultuře a buddhistické tradici. Mísy jsou vyrobeny ze slitiny kovů, jako je bronz, a jsou tvarovány do misky s výrazným okrajem.

Tisíciletá historie tibetských mís sahá do doby, kdy byly tyto hudební nástroje využívány v tibetských klášterech pro meditaci a ceremonie. Původně byly tibetské mísy užívány jako součást rituálů a léčení.


Podívejte se také na další léčivé nástroje v naší nabídce.

Tibetské mísy a jejich účinky

Tibetské mísy mají široké spektrum účinků na lidské tělo a mysl. Jejich zvukové vibrace přispívají k redukci stresu a napětí. Harmonický zvuk tibetské mísy dokáže uklidnit mysl a navodit pocit klidu a relaxace, což je v dnešní uspěchané době obzvláště cenné.

Zvuk tibetských mís má schopnost synchronizovat mozkové vlny, což může vést k hlubší meditaci a duševnímu soustředění. Tato synchronizace umožňuje dosáhnout stavu mentálního klidu a harmonie, který pomáhá uvolnit negativní myšlenky a emocionální napětí.

Tibetské mísy jsou také využívány ve zvukové terapii. Používají se k podpoře léčebných procesů a zmírnění různých druhů fyzických a psychických potíží. Věří se, že jejich léčivá energie přináší harmonii tělu i duši, a proto jsou často používány ve wellness centrech a terapeutických studiích.

Pro zvukovou terapii jsou vhodné také například zvonkohry.