Jak změřit velikost prstenu

Při zjišťování vaší velikosti vždy pamatujte, že na obvod vašeho prstu v konkrétní chvíli vlastního měření má vliv hned několik faktorů – teplota, denní doba, zdravotní stav, těhotenství apod. Nejlepší je měřit prsten za pokojové teploty během dne. Pokud neznáte vaši velikost, doporučujeme nechat si ji změřit ve zlatnictví. Tak získáte nejpřesnější údaj. Jsou však i jiné metody.

Například můžete použít jednoduchý, avšak dosti přesný plastový měřič obvodu prstu. Protáhněte konec pásky sponou, vytvořte tak prsten, který navléknete na prst. Na prstu utáhněte tak, aby pohodlně seděl a šlo ho také sundat. V zobrazovací části poté přečtete Vaši velikost a obvod prstu v mm. Další možností je změřit si obvod prstu pomocí obyčejného provázku, který obtočíte kolem prstu a poté pomocí pravítka jednoduše změříte údaj v milimetrech. Pomocí tabulky (viz níže) pak určíte velikost prstenu.


 

Další možností pro určení velikosti je vzít váš oblíbený prstýnek a pomocí pravítka nebo šuplery změřit jeho vnitřní průměr v milimetrech. Naměřený údaj pak porovnat s tabulkou níže a tak zjistit vaši velikost.

Tabulka velikostí

Naše nabídka prstenů je rozmanitá. Každý prsten jsme oměřili podle této tabulky. Nabízíme prsteny stříbrné, prsteny z chirurgické oceli i obecných kovů. Specializujeme se na zajímavé, netradiční, fantazijní nebo vysoce atraktivní a pečlivě zpracované kousky, ale nabízíme i prsteny bez zdobení - vždyť v jednoduchosti je krása. Račte si vybrat...