Kalimby

Kalimba, známá také jako prstové piano nebo mbira, je tradiční africký hudební nástroj, který se skládá z dřevěného nebo kovového rezonančního těla s připevněnými kovovými pružinami nebo plátky.

Tyto kovové prvky jsou laděny do různých tónů a při stlačení nebo přejíždění prsty přes ně vytvářejí jemné a harmonické zvuky. Kalimba se čím dál více těší popularitě po celém světě. Je vhodná pro účely meditace, relaxace a hudební terapie.


Kalimba – noty

Kalimba noty jsou zpravidla zjednodušené a přizpůsobené pro snadnější hraní na tento nástroj. I začátečníci či děti se tak rychle naučí hrát základní melodie. Existuje mnoho zdrojů online, které poskytují noty a speciálně určené pro kalimbu, např. kalimba noty a tutoriály na YouTube.

Jak vybrat kalimbu?

Při výběru kalimby hraje důležitou roli materiál těla nástroje a kovových pružin. Doporučujeme investovat do kvalitnější kalimby, která zajistí dobrý zvuk a je odolná.

Kalimba pro začátečníky

Kalimba je hudební nástroj velmi jednoduchý, a tak je vhodný i pro začátečníky. Lze na něj hrát velmi intuitivně – pro vytvoření zvuku stačí stisknout prsty přes kovové pružiny nebo plátky. Kalimba je zároveň velmi kompatní a přenosná, a tak s nástrojem můžete experimentovat kdykoli a kdekoli. Kalimba také nabízí širokou škálu možností pro kreativní vyjádření: můžete experimentovat s různými melodiemi, rytmickými vzory a akordy, což začátečníky motivuje k objevování vlastního hudebního stylu.

Kalimba pro děti

Kalimba je díky své jednoduchosti velmi vhodným hudebním nástrojem pro děti. Podporuje jejich hudební rozvoj a kreativitu od raného věku.

Podívejte se také na další etnické hudební nástroje v naší nabídce. Máme kvalitní a jedinečná didgeridoo, djembe, šamanské bubny a další.