Zlatý egyptský Obelisk s hieroglyfy Sleva - 1
Zlatý egyptský Obelisk s hieroglyfy Sleva - 2
Zlatý egyptský Obelisk s hieroglyfy - 1/2Zlatý egyptský Obelisk s hieroglyfy - 2/2

Zlatý egyptský Obelisk s hieroglyfy Sleva

Kód: Sleva-003 Sleva
Egyptský obelisk je z důvodu drobných estetických vad k dispozici za zlevněnou cenu.
Poslední kusy na skladě!
Sleva 50%
Cena před slevou: 155 Kč
77 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Zlatý egyptský Obelisk s hieroglyfy Sleva

Nacházíte se na kartě zboží, zlevněného z důvodu drobné povrchové estetické vady, nesnižující funkčnost výrobku. Zakoupením berete na vědomí charakter vady či kazu. Zboží nelze reklamovat ani vyměnit.

Důvod slevy
Egyptský obelisk má několik estetických vad z výroby - černý flíček od barvy na jedné straně a malý odštěpek na hraně podstavce - viz fotografie. Žádné další odštípnutí nehrozí, obelisk je jinak v pořádku. Prodáváme jej za zlevněnou cenu.


 

Ve starověkém Egyptě, odkud obelisk pochází, byl poměr jeho šířky k výšce obvykle 1:10 a pyramidion bývalo pozlacené. Obelisk byl z jednoho kusu žuly, často pokryt reliéfy či popsán hieroglyfy. Obelisky se stavěly na ozdobený podstavec v párech před pylonem, monumentálním vchodem do chrámu, a měly znázorňovat sluneční paprsky. Nejstarší zachovaný obelisk Senusreta I. v Heliopoli je téměř 21 m vysoký a pochází z doby kolem 1950 př. n. l.

Řekové obelisky velice obdivovali a římští i byzantští císařové je často odváželi a stavěli na náměstích svých měst. Proto je dnes v Římě víc egyptských obelisků než v samém Egyptě. Od 16. století se začaly obelisky napodobovat v Evropě, i když v menších rozměrech, a od poloviny 19. století jsou velké obelisky většinou zděné, s vnitřním prostorem nebo i výtahem a vyhlídkovou plošinou na vrcholu.

Tak jako vrchol pyramidy má i špice obelisku za úkol odrážet nebo pohlcovat paprsky slunce, a tím ovlivňovat obelisk sluneční energií a oživovat osobu, jejíž jméno bylo na obelisku napsáno. 

Rozměr
22 x 4,5 x 4,5 cm

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.