Zelená Tara, velká kovová socha 75 cm  - 1
Zelená Tara, velká kovová socha 75 cm  - 2
Zelená Tara, velká kovová socha 75 cm  - 3
Zelená Tara, velká kovová socha 75 cm - 1/3Zelená Tara, velká kovová socha 75 cm - 2/3Zelená Tara, velká kovová socha 75 cm - 3/3

Zelená Tara, velká kovová socha 75 cm

Kód: LEN-01-z
Zelená Tara představuje nejvyšší možnou transformaci, které lze dosáhnout skrze ženství. Tara pomáhá odstraňovat překážky na cestě k probuzení.
Poslední kusy na skladě!
5.750 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Zelená Tara, velká kovová socha 75 cm

Tara (nebo Tárá) je v buddhismu jednou z nejvíce uctvívaných božstev. Tara (někdy Tárá) byla původně bohyní hinduistickou, až později byla přejata buddhismem. Nejvíce přízně se jí dostává v Tibetu, kde je uctívána jako milosrdná bohyně - Ochranitelka. Tara má mnoho podob, nejčastější jsou dvě podoby - bílá Tara a zelená Tara. Tato soška zpodobňuje Taru zelenou. Zelená Tara představuje nejvyšší možnou transformaci, které lze dosáhnout skrze ženství. Zelená Tara je matkou všech časů (minulosti, přítomnosti a budoucnosti). Kolem její levé paže se vine modrý lotos (symbol čistoty a síly), pravá ruka je v gestu integrace moudrosti a zvládnutí duchovních technik.

Zelená Tara přináší všem, kdo jí uctívají, ochranu, nadšení a sílu jednat. V podstatě zastupuje tu stejnou laskavou, ochrannou a podporující sílu, jako v křesťanství Panna Marie.

Legenda o Taře
Podle legendy povstala Tara ze slzy bódhisattvy Avalókitéšvary, kterou uronil, když viděl všechno utrpení světa. Jméno Tara doslova znamená „Vysvoboditelka". Podobně jako Avalókitéšvara je Tara v tibetském buddhismu vnímána jako zachránkyně, která se objeví v okamžiku, kdy oddaný vyznavač vysloví její mantru (óm táre tuttáré turé sváhá). Také pomáhá odstraňovat překážky na cestě k probuzení. Nejrůznější písemné záznamy se zmiňují o dalších schopnostech - jako zejména přemáhání duchů a démonů a léčení nemocí. Rozšiřuje svou laskavou péčí na dobré i zlé, moudré i pošetilé, jako slunce září na hříšníky stejně jako na světce.

Sympatická velká socha zelené Tary se skvěle hodí do interiéru stylového bytu, nádherně se bude vyjímat například v esoterické prodejně, v čajovně či meditačním centru, kde může působit jako patronka.

Materiál
kov

Výška sochy
75 cm

Hmotnost
10,2 kg

Vyrobeno v Indii

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky