Vykuřovací směs Životní energie - Lebens energie

Vykuřovací směs Životní energie - Lebens energie

Kód: SAR-RW218
Tymián, yzop, oman, kafr, divizna, fenykl, koriandr, elemi, smrková pryskyřice - to je svěží a silná vykuřovací směs pro probuzení životní energie, chuti a vitality.
Připraveno k odeslání
141 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Vykuřovací směs Životní energie - Lebens energie

Tymián, yzop, oman, kafr, divizna, fenykl, koriandr, elemi, smrková pryskyřice - to je svěží a silná vykuřovací směs pro probuzení životní energie, chuti a vitality.

Kafr
Kafr je prastaré a dříve velmi cenné vykuřovadlo, používané hlavně v zemích Orientu. Jeho vůně je lehká, čerstvá, mátová. Vůně kafru potlačuje pudy, tlumí sexuální touhu, projasňuje a povzbuzuje ducha a zvyšuje soustředění na vyšší poznání. Kafr je přiřazen k Měsíci a elementu vodnímu. Je vnímán jako čisté světlo, před kterým neobstojí žádná temnota ani stíny. V Indii je zasvěcen bohu Shivovi.  

Koriandr
Koriandr je to jsou malé kulaté plody miříkovité rostliny, pocházející původem z Indie. Ve starověku se těšil velké oblibě, je zmiňován v Bibli, byl používán v Egyptě, Číně i Arábii jako rostlina nesmrtelnosti a také jako afrodiziakum. V Africe je koriandr spalován, aby zahnal zlé duchy, způsobující nemoci. Vůně koriandru je typicky kořeněná, je výborná při silném nervovém vzrušení, depresích a bolestech hlavy. Vůně nastoluje rovnováhu a klid.

Oman
Oman je oblíbené magické vykuřovadlo zahánějící démony, duchy vyvolávající nemoci a veškeré temné síly (býval nošen ve škapulíři pro ochranu před čarodějnicemi a démony). Oman náleží Slunci a bývá pálen v temném období roku (podzim, zima), aby byly zahnány chmury, smutek, deprese, melancholie, pocity vyčerpanosti, pro uklidnění, odstranění stresu, nervozity a napětí. Vůně omanu zahřívá, vytváří pocit tepla a bezpečí, proto je v zimních dnech bez slunce tím nejlepším společníkem. 

Divizna
Divizna, jinak také přezdívaná "královská svíce",  je známá léčivá rostlina, používá se však i jako magické vykuřovadlo. Vůně pálené divizny je květinově nasládlá, připomínající med a nektar. Bývá pálena při magických obřadech, jako ochranný prostředek proti zlu. Divizna je opředená mnoha pověrami, platila za významnou magickou rostlinu, věřilo se, že chrání před zlými duchy a ďáblem. Pro zažehnání zla se dříve věšela, podobně jako jmelí, nad dveře pro ochranu před černou magií, uhranutím, na zajištění obydlí. Věřilo se také, že přináší Boží požehnání. 

Smrková pryskyřice
Smrk je je jedním z nejstarších druhů stromů rostoucích ve středních a severních částech Evropy. Jako očistné vykuřovadlo se používá od nepaměti (často jako náhražka kadidla) - jehličí i samotná pryskyřice tohoto krásného stromu. Pryskyřice smrku má překrásně nasládlou, příjemně lesní vůni, která očišťuje, zlepšuje náladu, povzbuzuje, probouzí ducha i mysl, posiluje koncentraci a dává sílu.

Tymián
Tymián patří k nejstarším vykuřovadlům. Pro svou silnou ochrannou a očistnou sílu (zapuzující zlé) byl tymián ve starověku uznáván jako "zabíječ jedů" - vykuřovaly se s ním místnosti, kde leželi nemocní. Rovněž jej používali pro svěcení svatostánků, posvátných míst, osob i předmětů. Typická, kořeněná příjemná vůně tymiánu bystří smysly, probouzí ducha, zvyšuje vědomí sebe a svého potenciálu - tedy své vnitřní síly, povzbuzuje jasnozřivost. Celkově je tymián skvělým společníkem v krizových obdobích, neboť rozjasňuje náladu, účinkuje proti depresím, špatným náladám a strachu.

Elemi
Elemi je pryskyřice stromu Kanárník luzonský, rostoucí v tropických oblastech Asie. Tato lepkavá pryskyřice, s povzbudivým, lehce citrusovým aromatem, osvěžuje, bystří smysly, zlepšuje náladu i koncentraci. Věří se, že vůně elemi spojuje s anděly a bytostmi světla, projasňuje ducha, nabíjí energií a rozvíjí intuitivní schopnosti. Vůně elemi je přiřazena planetě Venuši a elementu vzduch.

Yzop
Yzop, to je jednou z nejuctívanějších magických rostlin starozákonních dob. Yzop, jako posvátná očistná bylina je zmiňována i v Bibli - n9apříklad v Žalmu 51, verši 9. Jedná se o krásnou rostlinu s fialovými květy, která při pálení vydává příjemně teplou dřevito bylinnou vůni. Yzop má silně očistné a žehnající účinky, jako silně spirituální bylina se spaluje při očistných ceremoniích, k navázání kontaktu s Bohem a éterickými bytostmi, k uctívání, při modlitbách, pro inspiraci a cestu k osvícení a duchovní moudrosti. Vůně yzopu projasňuje mysl a věří se že stejně jako cedr odstraňuje hříchy. Cedr s yzopem se společně symbolicky spalují k uctění pouti Slunce od zimního k letnímu slunovratu a zpět.

Použití
Zvolte kadidelnici, ohnivzdornou misku či nádobu, v níž budete vykuřovat. Uchopte rychlozápalný uhlík do kleští a rozpalte jej tak, aby celý žhnul. Pak jej položte na misku s pískem či na mřížku kadidelnice. Poté nanášejte vykuřovací směs (pro začátek stačí pár zrníček), můžete přidat i další vykuřovadla, sušené byliny, dřeviny, koření, dle vašich preferencí. Po "vyhoření" dávky přidávejte průběžně dle vaší libosti další zrnka. Kadidelnici či nádobu umístěte z dosahu dětí a zvířat, na průběh vykuřování dohlížejte.

Balení 
50 ml ve skle

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky Stojí za pozornost
Anděl požehnání v kameni Anděl požehnání v kameni Kód: HT-AS8707
Moje požehnání tě bude doprovázet po tvé cestě životem.
193 Kč
Relaxační maska hnědá - pohankové slupky, máta Relaxační maska hnědá - pohankové slupky, máta Kód: LAV-PPO0019
Sametová relaxační pohanková maska s bylinkou mátou, v barvě tmavě hnědé,…
198 Kč
Socha exclusive mytology - Cernunnos - 29 cm Socha exclusive mytology - Cernunnos - 29 cm Kód: ARCHIV-NM-NOW4016
Cernunnos je bájná tajemná postava z keltských hlubokých lesů... Tato unikátní…
1.967 Kč