Vodní mlýn - 3D dřevěné puzzle

Vodní mlýn - 3D dřevěné puzzle

Kód: EKOHR-P068
Dřevěný vodní mlýn se bude líbit všem, kdo mají rádi jednoduchost a půvab původních staveb, přirozenost a přírodní materiály.
Připraveno k odeslání
116 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Vodní mlýn - 3D dřevěné puzzle

Krásný dřevěný vodní mlýn se bude líbit všem, kdo mají rádi jednoduchost a půvab původních staveb, přirozenost, přírodní materiály a také "ducha doby". Vodní mlýn si sami složíte podle návodu, můžete si je dle libosti nabarvit, hrát si s ním nebo si ho vystavit.

Vodní mlýn je poháněný proudem vody. Základem vodního mlýnu je vodní kolo, poháněné energií vodního toku.Tento starověký vynález byl znám antickému světu již od 3. st. před n.l. Je však pravděpodobné, že jej znali už dříve. Nejstarší zmínky o vodních mlýnech v českých zemích pocházejí z 8. století. Vodní kola byla používaná k pohonu mnoha různých zařízení, například ve středověkém strojním kovářství (hamr), kdy vodní kolo přes soustavu převodů zdvihalo obrovské kladivo (hamr), kovající rozměrné výkovky. Dále se vodní kolo běžně využívalo na pilách - k pohonu pil, zejména k podélnému řezání klád na prkna. Vodní kolo se také používalo ve středověkém hornictví k čerpání vody z dolů či k zdvihání rudy. 

Prakticky až do 19. století bylo na našem území vodní kolo jediným zdrojem mechanické energie, pokud nepočítáme sílu zvířat nebo lidí (větrných mlýnů bylo v české krajině jen několik). Pokud naši předkové chtěli mechanizovat nějakou práci, téměř neměli jinou možnost než se usadit v blízkosti vodoteče, a pořídit si vodní kolo. V průběhu 18. a zejména 19. století se na našem území začal rozšiřovat parní stroj. Ten potřeboval kromě paliva jen nemnoho vody, takže bylo možné stavět továrny i daleko od řek. Navíc parní stroj nebyl závislý na mnohdy kolísavém průtoku ve vodoteči; proto nahradil původní vodní kola i v továrnách ležících na říčních březích (například v Krkonoších). V současné době jsou vodní mlýny již raritou, nahradily je sofistikovanější stroje a zařízení, nicméně jejich krása stále přitahuje oko člověka, který má rád jednoduchost, která je přece jen přirozenému životu a přírodě blíže. Zdroj informací - Wikipedie

Dřevěné 3D puzzle - dřevěné skládačky jsou vyrobeny z 3 mm nebo z 5 mm silné kvalitní překližky, které jsou dodávány v nesloženém tvaru balené ve fólii. Jednotlivé díly jednoduše vymáčnete a dle přiloženého návodu poskládáte. Tyto skládačky jsou plnohodnotné hračky, které neslouží jenom k vystavení, ale také k hraní. Dřevěné 3D puzzle se nemusí lepit lepidlem, ale mohou se znovu rozebrat a složit. Doporučujeme si ponechat návod ke stavbě. 3D skládačky dětem rozvíjí myšlení, motoriku a představivot. Nebarevné puzzle si mohou děti sami dle vlastní fantasie vybarvit. Barevné puzzle jsou opatřeny kvalitním potiskem. Tyto dřevěné hračky - dřevěné 3D puzzle jsou určeny dětem od 3 let a splňují všechny normy EU.

Postup skládání dřevěné 3D Puzzle

1. Najděte páry čísel na nákresech.
2. Jednotlivé části vytlačujte v průběhu skládání. 
   V případě nutnosti hrany vyhlaďte brusným papírem.
3. Složte části označené stejným číslem.
   Pro správné umístění použijte ilustraci na obalu.
4. K trvalejšímu pevnému spojení použijte lepidlo na dřevo (není součástí výrobku).
   dřevěné 3D puzzle můžete vybarvit (barva není součástí výrobku).

Upozornění
Dřevěná hračka - dřevěné 3D puzzle není vhodná pro děti do 3 let, protože obsahuje malé součásti - hrozí nebezpečí udušení. Balicí materiál není hračka.

Rozměry
15 x 22,5 x 18 cm

Věk
3+

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky Stojí za pozornost
Country Life Falafel Orient BIO 200 g Country Life Falafel Orient BIO 200 g Kód: CL-240030
Falafel je výbornou alernativou k masitým pokrmům. Skvěle chutná jako příloha k…
57 Kč
Celostní medicína v praxi Celostní medicína v praxi Kód: PEM-0098645
Praktické použití léčivých energií barev, čaker, drahokamů, myšlenek a bylin.
238 Kč
Country Life Granola křupavé müsli natural BIO Country Life Granola křupavé müsli natural BIO Kód: CL-230050
Granola, to je zapečené křupavé müsli, vyrobené v biopekárně Country Life, bez…
66 Kč