Víla na bílém jednorožci, 20 cm

Připraveno k odeslání
827 Kč
Kód: CRYMA-FYP101
Výrobce: Puckator
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Víly jsou magičtí tvorové typu podobného lidem, nejčastěji ženského pohlaví. Jsou rozšířeny ve střední a východní Evropě a v některých částech Asie. Jejich přirozeným životním prostředím je les, případně pastviny, louky a okolí vodních toků v blízkosti lesů.

Víly jsou obecně vzhledu velmi přitažlivého, milují tanec, zpěv a vytváření drobných uměleckých objektů citlivými zásahy do přírodních procesů.
Povahově bývají impulzívní a rozmarné, usměvavé a také ukvapené, typickými charakterovými rysy jsou nezodpovědnost (v lidském slova smyslu) a rozpustilost. Lidem obecně neškodí, jen příležitostně využívají jejich chyb. Víly byli většinou dobré a spíše pomáhaly.

Zmíňku o jednorožcích můžeme zaznamenat již v 5.století př.n.l., kdy je zmiňuje řecký lékař Ktésiás. V Persii  měli jednorožci pověst léčivého stvoření, proto býval až do 19. století ozdobou a symbolem lékáren.

Jednorožci jsou také nejpoetičtějším zvířecím symbolem cudnosti. Podle další legendy, mohla jednorožce chytit pouze panna. Ve společnosti panny se jednorožec stává mírným a pokládá jí svůj roh do klína. Což vlastně symbolizuje, že čistá žena může zkrotit mužskou touhu. Znázorňuje to také mužskou i ženskou cudnost. Jednorožce si každý představuje jako bílého koně s rozštěpenými kopyty, dlouhou hřívou a uprostřed čela dlouhým spirálově stočeným rohem.

Soška je vyrobena z pryskyřice.

Rozměry
20 x 20 x 7 cm

 

MM

Facebook komentáře

Štítky