Víla na bílém jednorožci, 20 cm  - 1
Víla na bílém jednorožci, 20 cm  - 2
Víla na bílém jednorožci, 20 cm  - 3
Víla na bílém jednorožci, 20 cm - 1/3Víla na bílém jednorožci, 20 cm - 2/3Víla na bílém jednorožci, 20 cm - 3/3

Víla na bílém jednorožci, 20 cm

Kód: CRYMA-FYP101
Víly jsou krásné stvoření, které milují tanec a jsou rozmarné a impulzivní.
Výrobce: Puckator
Připraveno k odeslání
807 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Víla na bílém jednorožci, 20 cm

Víly jsou magičtí tvorové typu podobného lidem, nejčastěji ženského pohlaví. Jsou rozšířeny ve střední a východní Evropě a v některých částech Asie. Jejich přirozeným životním prostředím je les, případně pastviny, louky a okolí vodních toků v blízkosti lesů.

Víly jsou obecně vzhledu velmi přitažlivého, milují tanec, zpěv a vytváření drobných uměleckých objektů citlivými zásahy do přírodních procesů.
Povahově bývají impulzívní a rozmarné, usměvavé a také ukvapené, typickými charakterovými rysy jsou nezodpovědnost (v lidském slova smyslu) a rozpustilost. Lidem obecně neškodí, jen příležitostně využívají jejich chyb. Víly byli většinou dobré a spíše pomáhaly.

Zmíňku o jednorožcích můžeme zaznamenat již v 5.století př.n.l., kdy je zmiňuje řecký lékař Ktésiás. V Persii  měli jednorožci pověst léčivého stvoření, proto býval až do 19. století ozdobou a symbolem lékáren.

Jednorožci jsou také nejpoetičtějším zvířecím symbolem cudnosti. Podle další legendy, mohla jednorožce chytit pouze panna. Ve společnosti panny se jednorožec stává mírným a pokládá jí svůj roh do klína. Což vlastně symbolizuje, že čistá žena může zkrotit mužskou touhu. Znázorňuje to také mužskou i ženskou cudnost. Jednorožce si každý představuje jako bílého koně s rozštěpenými kopyty, dlouhou hřívou a uprostřed čela dlouhým spirálově stočeným rohem.

Soška je vyrobena z pryskyřice.

Rozměry
20 x 20 x 7 cm

 

MM

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky