Velká socha Sarasvati, 70 cm, kov

Velká socha Sarasvati, 70 cm, kov

Kód: OB-SHA-09012400 Na objednávku
Sarasvatí je Bohyní moudrosti (světské i duchovní). Sarasvatí je symbolem života, vitality, nezdolnosti, síly, a také úspěchu a prosperity. Sarasvatí je jako řeka, jež plyne. Voda si vždy najde cestu kudy téct, žádné překážky nejsou nezdolatelné.
Toto zboží je na objednávku. Dodací lhůta je cca 14 dní. O přesném termínu doručení Vás budeme informovat.
11.999 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Velká socha Sarasvati, 70 cm, kov

Sarasvatí je oblíbená hinduistická Bohyně. Její jméno v překladu znamená "Ta, jež plyne". V indických posvátných textech (védách) ztělesňuje Sarasvatí životadárnou Řeku Života, je personifikací posvátné řeky Sarasvatí, která od nepaměti vtékala do řeky Indu. Nevyčerpatelná síla bohyně Sarasvatí pochází z mocného a nevyčerpatelného proudu prvotních vod. Sarasvatí je silná a živoucí, znamená úrodnou zemi a bohatou sklizeň.

V pozdějším pojetí je Sarasvatí manželkou Boha stvořitele - Brahmy. Sarasvatí je uctívána jako Bohyně moudrosti, tvůrkyně sanskrtu, Bohyně řeči a umění (básnictví a hudby), vědy, řemesel a znalostí, které jsou opakem temnoty nevědomosti. Sarasvatí přináší očištění, prosperitu a úspěch. Nejčastěji je zobrazena sedící na labuti, oděna do bílého roucha, hrající na vínu. V pravé ruce drží růženec, symbol duchovní moudrosti a knihu, symbol moudrosti světské, což naznačuje, že světská vzdělanost, veškeré vědomosti a znalosti, jsou bez duchovních hodnot bezcenné. Sarasvatí plyne jako řeka oduševnělé inteligence.

Sarasvatí je Bohyní moudrosti (světské i duchovní). Sarasvatí je symbolem věčného života, vitality, nezdolnosti, síly, a také úspěchu a prosperity. Sarasvatí je jako řeka, jež plyne. Voda si vždy najde cestu kudy téct, žádné překážky nejsou nezdolatelné. Vlastně jsou všechny pouhou iluzí.

Atributy Bohyně Sarasvatí: strunný nástroj - vína, labuť, řeka, kniha, růženec

Materiál
kov

Výška sochy
70 cm

Země původu
Indie


Upozornění
Vzhledem k vyšší ceně tohoto produktu jej nedržíme skladem a prodáváme jej na objednávku. Zakoupíte-li tento produkt, objednáme jej pro vás u dodavatele. Jakmile zboží z velkoobchodu obdržíme, doručíme je vám. O předpokládané dodací lhůtě a termínu doručení budete informováni.

Facebook Komentáře
Dostupnostní hlídací pes

Rádi vás budeme informovat o naskladnění produktu.

Prosím, opište kód:
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky