Urologický čaj - bylinný čaj 100 g

Urologický čaj - bylinný čaj 100 g

Kód: BM-UR-C-100
Urologický čaj, to je směs sušených bylin, které se v lidové medicíně i v registrovaných léčivech rostlinného původu s oblibou a úspěchem používají k proplachovací a desinfekční terapii při onemocnění močového ústrojí.
Připraveno k odeslání
79 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Urologický čaj - bylinný čaj 100 g

Urologický čaj, to je směs sušených bylin, které se v lidové medicíně i v registrovaných léčivech rostlinného původu s oblibou a úspěchem používají k proplachovací a desinfekční terapii při onemocnění močového ústrojí.


Upozornění
Ode dne 14. 12. 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské komise č. 432/2012, podle kterého není možné uvádět vliv potravin a většiny jejich složek na lidské zdraví, bez předchozího schválení samotnou EU, které proběhne na základě jejich vlastních klinických testů. Z tohoto důvodu jsme tyto informace z našeho webu odstranili a ponechali jen schválená tvrzení. 

Děkujeme za pochopení.Všechny obsažené byliny mají močopudný účinek a většina z nich je zařazena v Českém farmaceutickém kodexu jako „diuretikum", medvědice  je vedena  v odborné literatuře dokonce jako desinficiens  močových cest. Močopudný účinek se připisuje především flavonoidům,  listy medvědice a brusinky obsahují fenolové glykosidy (především arbutin), které působí  na močové cesty desinfekčně.  Ve zlatobýlu obecném byly prokázány fenolové glykosidy leiocarposid a virgauerosid, které mají protizánětlivé, bolest tišící a křeče uvolňující účinky. V lidové medicíně se některé z uvedených bylin užívají  při močových kamenech a písku v ledvinách a především jako prevence proti zmíněným potížím.

Složení
Kopřiva nať (Urticae herba), zlatobýl celík nať ( Solidaginis virg. herba), truskavec nať ( Polygonii avic.herba), bříza list ( Betulae folium), brusinka nať ( Vitis idaeae herba), přeslička nať, (Equiseti herba), medvědice list (Uvae -ursi  folium)

Dávkování a způsob použití
1 - 2 čajové lžičky přelijeme ¼ l vroucí vody a necháme  3 - 5 min. odstát.  Nálev připravujeme vždy čerstvý, pijeme max.3 x denně.  Neužívejte déle než 4 - 6 týdnů.  Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Upozornění
Není vhodné pro děti do 6 let, těhotné a kojící ženy.  Není vhodné pro jedince trpící závažnými ledvinovými nemocemi ( nefropatie, ledvinová nedostatečnost).

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky Stojí za pozornost
Stojánek na vonné kužely - Dřevěná pyramida Stojánek na vonné kužely - Dřevěná pyramida Kód: PUCK-IF198
Dřevěný stojánek na kužely ve tvaru pyramidy bude dokonalý, jakmile v něm kužel…
161 Kč
Lapač snů - vlk a měsíc, 16 cm Lapač snů - vlk a měsíc, 16 cm Kód: PUCK-DCP06Y Nejoblíbenější
Zavěs lapač snů na zeď u své postele a důvěřuj v sílu vlka - ochránce, který…
139 Kč
Stamford vonné kužely - Vílí tanec Stamford vonné kužely - Vílí tanec Kód: PUCK-INC295C
Vůně "vílí tanec" s výraznou stopou vanilky, je rozmarná a hravá. Roztančí…
45 Kč