Tkaný gobelín Tibet - Zelená Tara Matka časů  - 1
Tkaný gobelín Tibet - Zelená Tara Matka časů  - 2
Tkaný gobelín Tibet - Zelená Tara Matka časů - 1/2Tkaný gobelín Tibet - Zelená Tara Matka časů - 2/2

Tkaný gobelín Tibet - Zelená Tara Matka časů

Kód: FO-TH-01
Buddhistický tkaný gobelín z brokátu zobrazuje Zelenou Taru, Matku Času, Průvodkyni člověka na duchovní cestě.
Omlouváme se, toto zboží je vyprodáno. Co nejdříve je doplníme.
1.019 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Tkaný gobelín Tibet - Zelená Tara Matka časů

Buddhistický tkaný gobelín z brokátu zobrazuje Zelenou Taru, Matku Času, Průvodkyni člověka na duchovní cestě.

Tara je personifikací Božského ženského principu Duchovní Lásky, která pomáhá lidem na jejich duchovní cestě k dosažení Božství – buddhovství, tedy trvalého osvícení. Božská Láska člověka provází od prvních krůčků až k těm posledním. Od prvotního impulzu - přání změnit svůj život, najít štěstí, které nepomíjí a realizaci svého nejvyššího potenciálu, nalezení své Božské podstaty - Duše, přes cestu sebe poznávání a zbavování se hříšného jednání (ke kterému pobízejí démoni), opanování svého "zvířete" (kontrola nad sebou), přes modlitby a meditace až k dosažení Poznání Pravdy, stavu osvícení (trvalého). Toto osvícení je nejvyšším možným stupněm realizace člověka. A Tara (v každé kultuře má Ona jiné jméno - např. Isis, Innana, Marie...), tedy Božský ženský princip Duchovní Lásky, člověka provází, posiluje a ochraňuje. Božská Láska povznáší, přináší útěchu, úlevu, povzbuzení, posilu i hojení nebo přímo požehnání. Vždy to, co je právě zapotřebí. Jako laskavá Matka nechává člověka získávat zkušenosti (nebrání tedy pádům dítěte), ale vždy je s ním, vždy připravena pozvednout ho, utěšit a dodat mu sil. Láska Boží člověka nikdy neopouští...

Tara (nebo Tárá) je v buddhismu jednou z nejvíce uctívaných božských postav. Tara (někdy Tárá) byla původně bohyní hinduistickou, až později byla přejata buddhismem. Nejvíce přízně se jí dostává v Tibetu, kde je uctívána jako milosrdná bohyně - Ochranitelka. Tara má mnoho podob, nejčastější jsou dvě podoby - bílá Tara a zelená Tara. Tento gobelín zpodobňuje Taru zelenou. Zelená Tara představuje nejvyšší možnou transformaci, které lze dosáhnout skrze ženskou podstatu. Zelená Tara je matkou všech časů (minulosti, přítomnosti a budoucnosti). Tara je zobrazena v poloze uvolnění a současně připravenosti (levá noha je v poloze meditativní, pravá je v poloze připravené k jednání). Toto držení nohou (ásana) symbolizuje úplné spojení moudrosti a zvládnutí duchovních technik. V každé ruce drží Tara modrý květ Lotosu, symbol duchovní čistoty a síly.

Zelená Tara přináší všem, kdo jí uctívají, nadšení a sílu jednat. 

Legenda o Taře
Podle legendy povstala Tara ze slzy bódhisattvy Avalókitéšvary, kterou uronil, když viděl všechno utrpení světa. Jméno Tara doslova znamená „Vysvoboditelka". Podobně jako Avalókitéšvara je Tara v tibetském buddhismu vnímána jako zachránkyně, která se objeví v okamžiku, kdy oddaný vyznavač vysloví její mantru (óm táre tuttáré turé sváhá). Také pomáhá odstraňovat překážky na cestě k probuzení. Nejrůznější písemné záznamy se zmiňují o dalších schopnostech - jako zejména přemáhání duchů a démonů a léčení nemocí. Rozšiřuje svou laskavou péčí na dobré i zlé, moudré i pošetilé, jako slunce září na hříšníky stejně jako na světce.

Rozměry
90 x 59 cm

Materiál
tkaný brokát

Obraz je protkaný zlatými nitěmi.

Facebook Komentáře
Dostupnostní hlídací pes

Rádi vás budeme informovat o naskladnění produktu.

Prosím, opište kód:
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky Stojí za pozornost
Šátek - přehoz Sahasrara - 7. čakra Šátek - přehoz Sahasrara - 7. čakra Kód: FO-TAP-19
Velký šátek (přehoz) s motivem čakry Sahasrara lze využít jako plážový…
752 Kč
Prsten IINII Irai Prsten IINII Irai Kód: FO-IN-PO-20
Pro Tebe, moudrá Velekněžko, nechávající věci přirozeně plynout jako voda.…
139 Kč
Styrax - vykuřovadlo 20 g Styrax - vykuřovadlo 20 g Kód: RY-51
Vůně styrax zklidňuje a uvolňuje, zahání noční můry, obavy a strachy, posiluje…
110 Kč