Fantasy šperky

Tibetská mísa MEGA 2096 g + dvě paličky  - 1
Tibetská mísa MEGA 2096 g + dvě paličky  - 2
Tibetská mísa MEGA 2096 g + dvě paličky  - 3
Tibetská mísa MEGA 2096 g + dvě paličky - 1/3Tibetská mísa MEGA 2096 g + dvě paličky - 2/3Tibetská mísa MEGA 2096 g + dvě paličky - 3/3

Tibetská mísa MEGA 2096 g + dvě paličky

Kód: LEN-T-M-32
Tato ručně tepaná obří tibetská mísa, o váze 2096 g, pochází z Nepálu a je vyrobena tradičním způsobem, ze slitiny 7 planetárních kovů.
Poslední kusy na skladě!
5.620 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Tibetská mísa MEGA 2096 g + dvě paličky

Tato ručně tepaná obří tibetská mísa, o váze 2096 g, pochází z Nepálu, a je vyrobena tradičním způsobem, ze slitiny 7 planetárních kovů. Jedná se o původní nepálskou mísu, nikoliv o napodobeninu, kterými se to na trhu s tibetskými miskami jen hemží. Vzhledem k její velikosti a váze doporučujeme použít paličku s filcem (součástí dodávky), neboť obyčejná dřevěná bez filcu na takto velké míse silně rezonuje, mísa pak drnčí. Tento typ mísy lze rozeznít mnoha způsoby. Buď klasicky, s použitím paličky na mísu, úderem hrany dlaně na její okraj (má nádherný a dlouhotrvající zvuk) nebo, a tato možnost vynikne právě u velkých mís, je možné naplnit ji vodou a pak rozehrát. Efekt, kterého budete svědky, vás prostě ohromí.

Zvuk je vibrace
Podle východní filosofie vznikl vesmír a tedy všechno, co je, z prvotního posvátného zvuku - ÓM. Vše, co existuje, má nějakou vibraci. Kameny, stromy, zvířata, lidé i předměty - každičká část vesmíru vibruje na určité úrovni a vydává našim uším neslyšitelnou "hudbu". Je známo, že zvuk je vlnění, které se nejlépe šíří v kovech. Mezi jednotlivými částečkami kovu jsou silné vazby, které umožňují kvalitní a rychlý přenos zvuku. Tento fakt je dobře patrný právě na tibetské míse. Pokud je do tibetské mísy nalita voda (tak, aby byla mísa zaplněna vodou tak na 60 - 75% ), a následně je na ni hráno pomocí paličky, začne se hladina chvět, až se na ní utvoří pravidelné vzorce. U větších a těžších misek se pak může podařit rozeznít (rozvibrovat) mísu natolik, že z ní vystřikují kapičky vody. 

Tibetská mísa rezonance

Více informací o tibetských mísách, než je uvedeno níže, naleznete v článku našeho slovníku, pod heslem Tibetská mísa.

K této tibetské mísy dodáváme ZDARMA dvě vyzkoušené a pro tuto mísu nejlépe se hodící velké paličky s filcem.
K míse dodáváme navíc ještě popis, který naleznete zde, v článku našeho slovníku -
tibetská mísa.
Mísa je k dispozici pouze v jednom jediném exempláři (je to přesně ta, kterou vidíte na fotografiích).

Materiál
kov - slitina sedmi planetárních kovů

Země původu
NepálTibetská mísa a léčení zvukem
Tibetská mísa je velmi netradičním a zcela jedinečným hudebním nástrojem, duchovní a léčitelskou pomůckou, zároveň i zářičem. Její charakteristický a nezaměnitelný zvuk si Vás podmaní. Kouzlo tibetské mísy spočívá ve vibracích, které vznikají rozezvučením mísy. Vše, co existuje, má nějakou vibraci. Kameny, stromy, zvířata, lidé i předměty - každá, i ta nejnepatrnější částečka vesmíru vibruje na určité úrovni a vydává specifický zvuk - "hudbu". Zvuk je vlnění, které se nejlépe šíří v kovech, jelikož jsou mezi jednotlivými částečkami kovu silné vazby, které umožňují kvalitní a rychlý přenos zvuku. Tento fakt je dobře patrný právě na tibetské míse. Nalijeme-li do ní vodu, aby byla mísa plná tak ze 75 - 80%, můžeme při hraní sledovat chvění hladiny a různé obrazce, které vibrace mísy vytváří.

Přenos vibrací a harmonizace
Při hraní na tibetskou mísu dochází k přenosu těchto vibrací do vzduchu a také do těla člověka, prostřednictvím místa, kde se mísa dotýká lidské ruky - tedy v dlani. Po čase lze cítit vibrace tohoto zvuku v celé paži a následně i v celém těle. Velkou výhodou hraní na tibetské mísy je bezesporu to, že hráč nemusí být přímo léčitelem, nemusí vědět vůbec nic o čakrách, meridiánech a tocích energií v lidském těle. Vibrace tibetské mísy léčí a oživuje nejen tělo, ale současně i celé okolí, dolehne přesně tam, kam je to potřeba, a danou oblast harmonizuje (zklidňuje či povzbuzuje dle potřeby), zkrátka - léčí zvukem. Hraní na tibetskou mísu má nesporný vliv na lidskou psychiku, duševní, i fyzickou kondici. Dochází k pročišťování mysli, harmonizaci průtoku všech energií. Tato harmonizace přináší člověku jakousi vnitřní lehkost, která se promítá do celého jeho života, do všech jeho aktivit.

Hra na tibetskou mísu

Jak hrát na tibetskou mísu
Zcela zásadním faktorem pro co největší souznění s mísou a přenos vibrací, je duševní stav hráče (při nervozitě mísa nepříjemně drnčí, zvuk je trhaný, nervózní), výběr paličky a v neposlední řadě i vývěr místa, kde chcete hrát. Vyhledejte si klidné místo, kde nejsou zapnuty žádné elektronické přístroje (rušení přenosu), ani se zde nepohybují vystresované a podrážděné osoby, posaďte se a zklidněte svou mysl. Soustřeďte se jen na mísu, berte to jako svůj malý rituál. Můžete si k tomu třeba zapálit i svou oblíbenou vonnou tyčinku. Mísu držte v ruce tak, aby její dno spočívalo pevně na otevřené dlani. Nedotýkejte se prsty stěn mísy (nebude hrát). Druhou rukou uchopte dřevěnou paličku, přiložte ji kolmo k okraji (hraně) mísy a začněte s ní kroužit podél vnějšího okraje mísy. Dbejte na to, aby se palička stále dotýkala okrajů mísy, netlačte, ani nebuďte příliš jemní. Pokud jste na tibetskou mísu nikdy nehráli, dejte tomu čas, zkoušejte, pod jakým úhlem sklonu paličky a pod jakým tlakem vám začne mísa hrát, jak rychle či pomalu je třeba s paličkou pohybovat, aby byl výsledný zvuk příjemný. Pokud vám tibetská mísa "drnčí", pravděpodobně příliš tlačíte na paličku. Říká se také, že čím více nervozity a chtění v sobě člověk má, tím více mísa drnčí. Je třeba najít se svou miskou soulad. Nenechejte se odradit, pokud se Vám nedaří misku hned na poprvé rozeznít. Vyzkoušejte různé možnosti, experimentujte.

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky