Tibetská mandala thanka - Manjushree

Tibetská mandala thanka - Manjushree

Kód: OB-SHA-05012101 Na objednávku
Nádherná tibetská mandala (thanka) je ručně malovaný obraz zdobený zlatem, malovaný tibetským lámou. Tato thanka zobrazuje Pána věd, písma a opravdové moudrosti - Manjushree.
Toto zboží je na objednávku. Dodací lhůta je cca 14 dní. O přesném termínu doručení Vás budeme informovat.
13.058 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Tibetská mandala thanka - Manjushree

Pokud si člověk uvědomí, že jeho vlastní prapodstatou je prázdnota, dosáhne stavu svobody, který mu byl vždy vlastní, ale který si neuvědomoval. Tím se osvobodí. To je pravda, kterou Manjushree hlásá, a jíž svým mečem prosekává cestu. 
 
Maňdžuśrí – Jyambheyang (celé jméno), znamenající v překladu „okouzlující nádhera“, je zobrazován jako silný mladý muž ve žluté, bílé, červené nebo černé podobě, s plamenným mečem v pravé ruce (pravá strana vyjadřuje dynamickou - válečnickou stránku jeho povahy). Plamenný meč (khadga) je mečem opravdového vědění. Manjushree bývá v Tibetu každé ráno veleben, aby svým plamenným mečem zaplašil démony temnoty a nevědomosti, přinesl světlo a umožnil tak začátek. Levou ruku, která symbolizuje ženský aspekt jeho povahy - jeho moudrost, drží v gestu kázání. Někdy bývá zobrazován i s knihou transcendentní moudrosti - Pradžňápáramitá sútra, která pojednává o prázdnotě, jež je společnou vnitřní povahou všech bytostí. Manjuhree je pánem moudrosti, věd, písma, gramatiky a literatury. Je ochráncem studentů a učenců, kterým poskytuje schopnost poznání a paměť, těm, kdo se snaží šířit Buddhovo učení, dává inspiraci a poskytuje dar výmluvnosti. 
 
Atributy Manjuhree
Meč a kniha symbolizují Manjushreeho úkol odstraňovat nevědomost lidí a tím je vést k moudrosti a duchovnímu probuzení.

Rozměry obrazu
50 x 67 cm

 

Upozornění
Vzhledem k vyšší ceně tohoto produktu jej nedržíme skladem a prodáváme jej na objednávku. Zakoupíte-li tento produkt, objednáme jej pro vás u dodavatele. Jakmile zboží z velkoobchodu obdržíme, doručíme je vám. O předpokládané dodací lhůtě a termínu doručení budete informováni.

Facebook Komentáře
Dostupnostní hlídací pes

Rádi vás budeme informovat o naskladnění produktu.

Prosím, opište kód:
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky