Tibetská mandala thanka - Avalokitesvara  - 1
Tibetská mandala thanka - Avalokitesvara  - 2
Tibetská mandala thanka - Avalokitesvara  - 3
Tibetská mandala thanka - Avalokitesvara - 1/3Tibetská mandala thanka - Avalokitesvara - 2/3Tibetská mandala thanka - Avalokitesvara - 3/3

Tibetská mandala thanka - Avalokitesvara

Kód: OB-SHA-05012301 Na objednávku
Vysoce precizní dílo z rukou tibetského lámy je zdobeno pravým zlatem. Zobrazená duchovní bytost je sám Avalókitesvara, Pán nejvyššího Soucitu.
Toto zboží je na objednávku. Dodací lhůta je cca 14 dní. O přesném termínu doručení Vás budeme informovat.
44.869 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Tibetská mandala thanka - Avalokitesvara

Avalókitésvara - Pán soucitu
Na tomto ručně malovaném a zlatem bohatě zdobeném obraze (thance) je zobrazena kosmická podoba bódhisattwy Avalókitésvary, podoba zvaná Sahasrabudža - Chhyag-Tong, tedy tisíciruký a jedenáctihlavý. Každá hlava nese tři oči, každá dlaň jeho tisíci rukou, rozprostřených do širého prostoru, nese oko. Avalókitésvara vidí všechno a všechny, žádná bytost nezůstane mimo jeho dosah. Není to však bytost soudící a trestající. Bódhisattwa Avalókitésvara je bytost nejvyššího soucitu, jeho soucitný pohled se podobá pohledu matky, jež s láskou pohlíží na své dítě - je plno nekonečného pochopení, poskytuje péči a podporu. Avalókitéšvara stále pohlíží laskavým pohledem na všechny bytosti světa, bez rozdílu, pokud někdo žádá o pomoc, dostane se mu jí, ať je kýmkoliv (jakkoliv dobrým či nedobrým), ať se nachází v tom nejzapadlejším koutě světa, nad zemí či po zemí, oči Avalókitésvarovy si ho najdou a dostane se mu pomoci. Avalókitésvara se může zjevovat v podobě duchovní bytosti, učitele, přítele, nebo zvířete. 

Legenda Avalókitésvarova
Podle legendy se Sahasrabudžovi, při pohledu na utrpení světa, zděšením rozletěla hlava na deset kousků. Jeho duchovní otec (buddha Amitábha) proměnil každý úlomek v jeden samostatný obličej a nahoru umístil kopii své vlastní hlavy. V nejčastějším zpodobnění (na různých buddhistických obrazech - thankách) drží Avalókitésvara v pravé ruce růženec s odkazem na mantru Om mani opadme hum, v protější levé ruce drží lotos, na znamení čistých úmyslů a nezištnosti. V další pravé ruce drží kolo dharmy s osmi loukotěmi, jež odpovídají zásadám osmidílné cesty k vysvobození, v ruce levé pak luk a šíp, jako symboly síly vůle a ochrany před nepřáteli a pokušeními. Třetí pravice je v gestu plnění přání, na dlani je viditelné oko, které umožňuje vidět i tam, kam nedohlédnou oči jeho jedenácti hlav. Třetí levice drží konvičku s nektarem nesmrtelnosti. Přední pár rukou drží klenot čintámani, plnící všechna přání. 

Jeho mantrou je mantra "Om mani padme hum", což v překladu znamená Pravda je ukryta v lotosu.
 
Rozměry obrazu
73 x 93 cm
 
 
Upozornění
Vzhledem k vyšší ceně tohoto produktu jej nedržíme skladem a prodáváme jej na objednávku. Zakoupíte-li tento produkt, objednáme jej pro vás u dodavatele. Jakmile zboží z velkoobchodu obdržíme, doručíme je vám. O předpokládané dodací lhůtě a termínu doručení budete informováni.
Facebook Komentáře
Dostupnostní hlídací pes

Rádi vás budeme informovat o naskladnění produktu.

Prosím, opište kód:
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky