Svíčka bohyně Hathor profil disk  - 1
Svíčka bohyně Hathor profil disk  - 2
Svíčka bohyně Hathor profil disk - 1/2Svíčka bohyně Hathor profil disk - 2/2

Svíčka bohyně Hathor profil disk

Kód: IMP-0085
Bohyně matka, bohyně lásky a nebe.
Výrobce: Impala
Omlouváme se, toto zboží je vyprodáno. Co nejdříve je doplníme.
185 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Svíčka bohyně Hathor profil disk

Svíčka s postavou bohyně Hathor
Hathor symbolizuje hvězdné nebe, noc v níž se rodí nové slunce. Její atribut, rohy, symbolizují propast, z níž vychází Slunce za svítání a do níž se ponořuje za soumraku. Hathor dává mléko, svou prvotní živinu Univerzu, které se utváří.

Hathor - bohyně matka, bohyně lásky a nebe
Laskavá mateřská Hathor byla jednou z hlavních a současně nejsložitějších egyptských bohyní s mnoha fukcemi a velmi těsným spojením s bohem slunce a oblohou. Egypťané jí zobrazovali téměř výlučně v podobě krávy. Byla považována za matku boha slunce Rea a tedy za matku všech egyptských faraonů. Podle nejstarších pramenů byla také matkou boha Hora, jakmile se však proslavila legenda o Usirovy, začala mít Horovy spíše ochranitelské než mateřské vztahy. Protichůdná tradice Horova ji však jako jeho manželku. V legendě o Reově oku vystupuje do popředí její destruktivní aspekt, jedná se však jen o ojedinělý případ. 
V umění je nejčastěji zachycena jako kráva, jak se pase v houštinách papyru, nebo jak kojí krále, její podoba také zdobí hlavice sloupů i pilířů. Někdy má Hathor lidskou podobu ženy s korunou na hlavě zdobenou slunečním diskem mezi dvěma kravskými rohy.

Hathor - ochránkyně mrtvých
Kromě bohyně matky měla řadu jiných fukcí, jako ochránkyně mrtvých a spojována se slunečním bohem Reem, když se sklání k západnímu obrazu. Také byla považována za bohyni lásky a sexuality a všeho, co k lásce patří, tedy i hudby a tance. Jako matka krále nebo kojná krále byla považována za matku faraona a každá princezna se automaticky stávala její kněžnou. K jejím symbolům vedle krávy patřil lev, papyrus a had.

Originální svíčka Impala, s bohyní Hathor, je ručně vyrobena z kvalitního parafínu. Tato svíčka může být  vhodným dárkem nebo zajímavou a originální dekorací pro milovníky historie a starého Egypta. Svíčka Egypt Hathor může sloužit i k obřadním účelům, o čemž svědčí stálý zájem ze stran esotericky zaměřených obchůdků. Svíčku dodáváme v dárkovém balení. Svíčka Hathor je zabalená v celofánu s originálním bookletem Atelieru Impala.

Šířka x výška svíčky
15 x 15 cm

Váha
520 g

Doba hoření
80 h
 

 

Facebook Komentáře
Dostupnostní hlídací pes

Rádi vás budeme informovat o naskladnění produktu.

Prosím, opište kód:
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky