Svícen mosazný pohár se svíčkou 20 cm

Připraveno k odeslání
898 Kč
Kód: BE-L-58
Kategorie: Svícny
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Tento luxusní svícen v podobě tepaného poháru působí dojmem, jako by ho někdo přinesl z hlubin dávnověku. Věku, v němž si dávní králové podávali číši na znamení smlouvy přátelství, míru a vzájemné podpory. Věku, v němž byla Pravda ctí a oslavován a ctěn byl ten, kdo jednal věrně podle svědomí ve prospěch všech. Jsou tyto doby skutečně pryč? 

Svíčka kokosová s vanilkou
Svícen - pohár je vyroben vysoce kvalitně. Je v něm svíčka ze 100% sójového vosku s vysoce koncentrovanými esenciálními oleji vanilky a kokosu. Tyto oleje, žárem rozehřáté, rozvíjí vůni nesmírně příjemnou, zklidňující a uvolňující. Navozující pocity klidu, pohody a tepla. Svíčka hoří jasným žlutým plamenem, uhořívá zvolna, díky zmíněným esenciálním olejům, velmi pomalu.

Po vypálení svíčky
Odstranění vosku po vypálení svíčky je snadné, jelikož se jedná o vosk prosycený oleji. Pro vyčištění poháru lze použít jemný papír, případně, pro kvalitní vyčištění, namočený v benzínu či jiném rozpouštědle (my použili benzín). Tím se vnitřek poháru dokonale vyčistí. Na dně poháru pak objevíte kroužek svíčky nesoucí knot (jak to bývá například u čajových svíček). Tento je zalit v kapce bílého silikonu v nejspodnější části poháru. Tento kroužek lze kleštěmi vytrhnout. Fotografie 4 ukazuje, jak vypadá vnitřek poháru po takové úpravě. Zbývá kapička silikonu.

Další využití poháru
Pokud víte, jak silikon odstranit, můžete poté využít pohár i na pití, což se vzhledem k jeho elegantní kráse, přímo nabízí. Samozřejmě není tento výrobek certifikován pro styk s potravinami. Takže je to čistě na vašem uvážení. Jinak lze vyčištěný pohár použít jak pro pálení dalších svíček, tak pro jiné účely - například jej lze naplnit pískem a používat ho jako stojánek na vonné tyčinky či jako kadidelnici. Nebo ho naplnit křišťálky, kamínky, či vodou... zkrátka co vás napadne.

Materiál
mosaz

Výška x průměr kalichu
20 x 9 cm


Kalich - pohár je magickým symbolem mnoha kultur světa. Je symbolem sjednocování a spojení (mezi člověkem a božskou silou, mezi člověkem a přírodou i mezi lidmi navzájem). Kalich symbolizuje vyšší, ušlechtilejší síly, pozvednutí z nižšího k vyššímu.

Pohár symbolizuje ženský, přijímající, životodárný a tvůrčí princip, symbolizuje rovněž čistotu citu a rozvinutou intuici. To jsou předpoklady pro přijímání poselství z duchovního světa. Náleží k živlu vody, je spojen s posvátnými prameny, řekami, jezery i nekonečnými oceány. Je nádobou pro životodárný elixír, vždyť veškerý život pochází z vody. Pohár nese to, co tiší žízeň (tělesnou i žízeň po životě, vědění, po univerzální energii, po jednotě, sjednocení a spojení s věčným pramenem, který všechno živí). Pohár dává tekutině formu - tvar, tím umožňuje projekce a iluze. Síly se v něm mohou nově míchat. V souvislosti s tím se pohár používá k přivolání síly živlu vody, k zasvěcení, požehnání, vlití, nabití a obnovení sil. 

Magický pohár může být naplněn jak pramenitou či slanou vodou, bylinnými extrakty, elixíry, medovinou, vínem nebo jinými rituálními nápoji. Červené víno symbolizuje krev, proud životní síly, proudící našimi žilami. Na poslední večeři s Ježíšem se rovněž vyskytuje symbolický pohár - později nazývaný svatý Grál. Pokud je kalich či pohár podávaný při obřadu, znamená to "všichni jsme si rovni, pocházíme z jednoho Zdroje, který nás živí silami. Přicházíme z jednoty, vracíme se k ní zpět ve věčném koloběhu života".

Symbolika kalichu se objevuje v mnoha rčeních jako "Tento kalich (šálek) není pro mě".  "Podávám ti tento kalich". To, co v něm podáváme, může povyšovat, léčit, inspirovat, spojovat s povinnostmi a úkoly, ale také omamovat, dělat závislými... Dnes se pohár používá především při oslavách a slavnostních večeřích. Kromě toho je přiťuknutí pro vyslovení požehnání a přání po vykonaných úkolech a zkouškách, na oslavu narození - tradicí poháru, jímž se vítá a jímž se oslavuje spojitost během příštího úseku života.

Pohár v magii
Pohár se v magii používá při vyvolávání, neboť ztělesňuje živel vody. Pomocí poháru vytváříme spojení, můžeme v něm míchat nové síly, měnit staré. V poháru podáváme rituální nápoje, můžeme skrze něj přijímat božství, vyšší síly, inspiraci shůry. Můžeme jej samozřejmě použít pro oslavu, velebení, chválení.

Facebook komentáře

Štítky