Sušené jidášovo ucho 50 g

Sušené jidášovo ucho 50 g

Kód: ARCHIV-CL-493004
Černá houba neboli Jidášovo ucho je čínsky nazývána „mu-er“, což doslova znamená „dřevnatá ouška“.
Prodej skončil, zkuste vyhledat podobný produkt v kategoriích.
27 Kč

1 hodnocení
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Sušené jidášovo ucho 50 g

Černá houba neboli Jidášovo ucho je čínsky nazývána „mu-er“, což doslova znamená „dřevnatá ouška“. Za tento výstižný název vděčí svému příznačnému tvaru. Podle pověsti byla poprvé objevena na stromě, na kterém se oběsil biblický Jidáš. Jidášovo ucho je známou, nepostradatelnou a často používanou ingrediencí asijské kuchyně. Zdánlivou nevýhodou je nepříliš výrazná chuť a vůně. To nám však umožňuje přidávat jej do různých jídel podle vlastní fantazie, dobře poslouží také k vytvoření barevného kontrastu s ostatními složkami pokrmu.

 


Upozornění

Ode dne 14. 12. 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské komise č. 432/2012, podle kterého není možné uvádět vliv potravin a většiny jejich složek na lidské zdraví, bez předchozího schválení samotnou EU, které proběhne na základě jejich vlastních klinických testů. Z tohoto důvodu jsme tyto informace z našeho webu odstranili a ponechali jen schválená tvrzení. Podrobné informace o zdravotním působení si musíte sami dohledat na internetu.

Děkujeme za pochopení.


Návod k přípravě
Před použitím houbu namočte alespoň na 1 - 2 hodiny nejlépe do vroucí vody a potom asi 20 minut povařte.V asijské kuchyni je Jidášovo ucho součástí hlavních jídel z masa i zeleniny, tradičních polévek a také klasického čínského zelného salátu. Využití Jidášova ucha v gastronomii je tedy opravdu pestré a neomezuje se jen na cizokrajnou kuchyni. Ozvláštníme jím i českou bramboračku nebo gulášovku, velmi chutné je v hovězí polévce a dobře se vyjímá v rizotu a různých salátech.

Skladování
Skladujte při teplotě do 20 °C a relativní vlhkosti vzduchu do 65%.

Velikost balení
50 g

Facebook Komentáře
Dostupnostní hlídací pes

Rádi vás budeme informovat o naskladnění produktu.

Prosím, opište kód:
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.