Sušené byliny sáček - Šalvěj list 100 g

Sušené byliny sáček - Šalvěj list 100 g

Kód: BM-SAL-L-100
Šalvěj lékařská je silně aromatická, až 70 cm vysoká rostlina polokeřovitého vzhledu, se zdřevnatělými lodyhami. Její blahodárné léčivé působení znali již naši prapředkové.
Připraveno k odeslání
53 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Sušené byliny sáček - Šalvěj list 100 g

Šalvěj lékařská je silně aromatická, až 70 cm vysoká rostlina polokeřovitého vzhledu se zdřevnatělými lodyhami. Používá se jak v kuchyni, coby koření, tak kosmetice (pro její stahující a dezinfekční schopnosti), ale především jako bylina s blahodárnými účinky na lidské zdraví. Léčivé účinky šalvěje znali již naši prapředkové. Bylinu hojně využívali pro zmírnění různých potíží i léčení. Výraz "šalvěj" je odvozen z latinského slova „salvare“ – spasit, vyléčit.

Šalvěj v kosmetice
Šalvěj působí protizánětlivě, odvar z listů šalvěje se používá k oplachům vlasů pro zamezení tvorby lupů. Extrakt ze šalvěje se rovněž přidává do mnoha kosmetických přípravků pro problematickou či podrážděnou a přecitlivělou kůži. Pleťová voda ze šalvěje léčí problematickou pleť a akné. Pro účinky při léčbě zánětů v ústní dutině a při potlačení nepříjemného zápachu se výtažky ze šalvěje přidávají do ústních vod a zubních past (doporučuje se i žvýkání čerstvého listu nebo kloktání nálevu). 


Upozornění
Ode dne 14. 12. 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské komise č. 432/2012, podle kterého není možné uvádět vliv potravin a většiny jejich složek na lidské zdraví, bez předchozího schválení samotnou EU, které proběhne na základě jejich vlastních klinických testů. Z tohoto důvodu jsme tyto informace z našeho webu odstranili a ponechali jen schválená tvrzení. 

Děkujeme za pochopení.


Literární prameny

Složení
Šalvěj lékařská sušený list

Obsah
100 g

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky