Sušené byliny sáček - Šalvěj list 100 g

Sušené byliny sáček - Šalvěj list 100 g

Kód: BM-SAL-L-100
Šalvěj lékařská je silně aromatická, až 70 cm vysoká rostlina polokeřovitého vzhledu, se zdřevnatělými lodyhami. Její blahodárné léčivé působení znali již naši prapředkové.
Poslední kusy na skladě!
53 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Sušené byliny sáček - Šalvěj list 100 g

Šalvěj lékařská je silně aromatická, až 70 cm vysoká rostlina polokeřovitého vzhledu se zdřevnatělými lodyhami. Používá se jak v kuchyni, coby koření, tak kosmetice (pro její stahující a dezinfekční schopnosti), ale především jako bylina s blahodárnými účinky na lidské zdraví. Léčivé účinky šalvěje znali již naši prapředkové. Bylinu hojně využívali pro zmírnění různých potíží i léčení. Výraz "šalvěj" je odvozen z latinského slova „salvare“ – spasit, vyléčit.

Šalvěj v kosmetice
Šalvěj působí protizánětlivě, odvar z listů šalvěje se používá k oplachům vlasů pro zamezení tvorby lupů. Extrakt ze šalvěje se rovněž přidává do mnoha kosmetických přípravků pro problematickou či podrážděnou a přecitlivělou kůži. Pleťová voda ze šalvěje léčí problematickou pleť a akné. Pro účinky při léčbě zánětů v ústní dutině a při potlačení nepříjemného zápachu se výtažky ze šalvěje přidávají do ústních vod a zubních past (doporučuje se i žvýkání čerstvého listu nebo kloktání nálevu). 


Upozornění
Ode dne 14. 12. 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské komise č. 432/2012, podle kterého není možné uvádět vliv potravin a většiny jejich složek na lidské zdraví, bez předchozího schválení samotnou EU, které proběhne na základě jejich vlastních klinických testů. Z tohoto důvodu jsme tyto informace z našeho webu odstranili a ponechali jen schválená tvrzení. 

Děkujeme za pochopení.


Literární prameny

Složení
Šalvěj lékařská sušený list

Obsah
100 g

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky