Podívejte se do kategorie Andělé

Sušené byliny sáček - Kostival kořen 100 g

Sušené byliny sáček - Kostival kořen 100 g

Kód: BM-KOST-K-100
Kostival lékařský, jinak také lidově "černý kořen" či "Kostihoj lékařský", patří mezi byliny s nejširší možnou aplikací.
Připraveno k odeslání
78 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Sušené byliny sáček - Kostival kořen 100 g

Kostival lékařský, jinak také lidově "černý kořen" či "Kostihoj lékařský", patří mezi byliny s nejširší možnou aplikací. V tradičním lidovém léčitelství se kostival vždy používal na srůstání kostí, protože podporuje tvorbu hojivé tkáně. Ve středověku se ze sušeného drceného kořene vyráběl jakýsi obklad, který na zlomenině ztuhnul, a působil jako sádra.

Kostival je  statná, vytrvalá bylina až 1 m vysoká, hojně rostoucí po celém ČR. Sbírá se hlavně kořen, někdy i list. Kořen se sbírá především na jaře před začátkem vegetace nebo na podzim (září - říjen). Někdy se užívá čerstvý kořen, ale většinou se kořeny suší, aby se uchovaly pro další použití. Droga je bez pachu a je svíravé chuti, poněkud nahořklé.


Upozornění
Ode dne 14. 12. 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské komise č. 432/2012, podle kterého není možné uvádět vliv potravin a většiny jejich složek na lidské zdraví, bez předchozího schválení samotnou EU, které proběhne na základě jejich vlastních klinických testů. Z tohoto důvodu jsme tyto informace z našeho webu odstranili a ponechali jen schválená tvrzení. 

Děkujeme za pochopení.


Literární prameny

Složení
Kostival sušený kořen

Obsah
100 g

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky