Sušené byliny sáček - Kardamom plod celý 50 g

Připraveno k odeslání
128 Kč
Kód: BM-KAR-50
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Kardamom, to jsou sušené plody (tobolky se semeny) kardamomníku obecného (Elettaria cardamomum (L.) Maton), které se sklízejí krátce před dozráním. Sklízejí se s tobolkou, protože chrání éterický olej obsažený ve slupkách semen před působením světla a před jeho vyprcháním. Vedle šafránu a vanilky je kardamom třetím nejdražším kořením. Jeho kouřové, květinovo-sladké aroma hraje v indické a arabské kuchyni velice důležitou roli, jako součást kořeněných směsí. 

Z plodů lze připravit nálev či tinkturu. Lze je přidávat do kořenících přípravků, skvěle se uplatní při přípravě salátů, kompotů, pečiva, sladkých jídel, přičemž v arabských zemích bývá přidáván i do čaje nebo kávy. Jeho příznivé účinky si lze vychutnat i žvýkáním samotným tobolek.


Upozornění

Ode dne 14. 12. 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské komise č. 432/2012, podle kterého není možné uvádět vliv potravin a většiny jejich složek na lidské zdraví, bez předchozího schválení samotnou EU, které proběhne na základě jejich vlastních klinických testů. Z tohoto důvodu jsme tyto informace z našeho webu odstranili a ponechali jen schválená tvrzení. Podrobné informace o zdravotním působení si musíte sami dohledat na internetu.

Děkujeme za pochopení.


Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU
Kardamom obecný (Elettaria cardamomum)

  • Normální činnost kardiovaskulárního systému
  • Normální činnost dýchacího systému
  • Normální činnost trávicího traktu
  • Normální činnost ledvin a močového systému
  • Přirozená obranyschopnost - imunitní systém
  • Normální činnost nervové soustavy
Příprava nálevu
1 - 2 čajové lžičky) zalijte 1/4 litrem vroucí vody a nechte asi 5 - 8 minut louhovat. Dobré je nádobu přikrýt. Poté nálev sceďte.  

Složení
Kardamon celý plod

Skladování
Skladovat v suchu a chladnu.

Facebook komentáře

Štítky