Sušené byliny sáček - Jasmín květ 100 g

Připraveno k odeslání
98 Kč
Kód: BM-JAS-K-100
Kategorie: Byliny sušené
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Jméno Jasmín je odvozeno od perského dívčího jména Yasmin („dar od Boha“). Jasmín je vnímán jako symbol lásky, radosti a elegance. Má bílé, nádherně vonící květy a listy ve tvaru srdce. Patří do čeledi olivovníkovitých. Pití nálevu z květů jasmínu bylo velmi oblíbené zejména ve starověké Číně, kde bylo vyhrazeno zejména čínské aristokracii. Oblíbená byla (a stále je) kombinace květů jasmínu se zeleným čajem. Ačkoliv je za kolébku pití jasmínového čaje považována Čína, květy jasmínu se sem dostaly kolem 3. století z Persie, oblasti dnešního Íránu. Jasmín se také nachází také v Nepálu, Indii, Afghánistánu a Pákistánu, kde je květ jasmínu dokonce národním symbolem.

Pro přípravu nálevu se používá zejména jasmín velkokvětý, rostoucí mj. v Barmě, Bangladéši, Číně, na Filipínách a na Srí Lance. Květy se sbírají v srpnu, nejlépe kolem poledne, kdy jsou hlavičky květů uzavřené před sluncem. Nálev má krásnou aromatickou vůni jasmínu a celou řadu pozitivních účinků na mysl i tělo.


Upozornění
Ode dne 14. 12. 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské komise č. 432/2012, podle kterého není možné uvádět vliv potravin a většiny jejich složek na lidské zdraví, bez předchozího schválení samotnou EU, které proběhne na základě jejich vlastních klinických testů. Z tohoto důvodu jsme tyto informace z našeho webu odstranili a ponechali jen schválená tvrzení. 

Děkujeme za pochopení.


Složení
Jasmín sušený květ

Facebook komentáře

Štítky