Sušené byliny sáček - Ginkgo biloba list 100 g

Sušené byliny sáček - Ginkgo biloba list 100 g

Kód: BM-GIN-L-100
Jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba) je jednou z nejstarších rostlin na zemi. Listy tohoto krásného stromu mají pozitivní vliv na lidské zdraví.
Omlouváme se, toto zboží je vyprodáno. Co nejdříve je doplníme.
111 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Sušené byliny sáček - Ginkgo biloba list 100 g

Jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba) je dvoudomý opadavý strom, náležící k čeledi jinanovitých, příslušících do fylogeneticky velmi prastarého řádu jinanotvarých. Jedná se o jednu z nejstarších rostlin na zemi, ginkgo je považován za nejstarší žijící fosilii. Nejstarší prehistorické stopy po rostlině podobné jinanu vedou až do geologického období rozhraní karbonu a permu v prvohorách, tj. do období asi před 300 až 270 miliony let. V období jury (asi před 200 miliony let) zabíral jeho areál skoro celou Severní polokouli, v současnosti je v přírodě zachován pouze v jediném druhu v jihovýchodní Číně. Původní název stromu v doslovném překladu znamená „stříbrná meruňka“. Stejně tak jej označují i obyvatelé Japonska, jinan je oficiálním stromem japonského hlavního města Tokia.
Zdroj: Wikipedie

Jinan dvoulaločný je statný dlouhověký strom, dorůstající výšky 30 - 40 m. Jeho charakteristické listy nelze s ničím zaměnit. V Číně jej uctívají jako strom, který dokáže odvrátit zlo a oheň, proto jej vysazují před chrámy i domy. Navíc si velice cení jeho léčebných účinků. Listy ginkga obsahují flavonoidy, terpenické laktony, organické kyseliny, fenolické látky, karotenoidní barviva a sacharidy. Jako léčivo se používají sušené listy či extrakty z listů. 

Nálev z listů ginkgo biloba
Čajovou lžičku přelít šálkem vroucí vody, nechat 10 min louhovat, pak scedit. Pít 1 - 3 šálky denně.


Upozornění
Ode dne 14. 12. 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské komise č. 432/2012, podle kterého není možné uvádět vliv potravin a většiny jejich složek na lidské zdraví, bez předchozího schválení samotnou EU, které proběhne na základě jejich vlastních klinických testů. Z tohoto důvodu jsme tyto informace z našeho webu odstranili a ponechali jen schválená tvrzení. 

Děkujeme za pochopení.


Literární prameny

Složení
Ginkgo biloba sušený list

Obsah
100 g

Facebook Komentáře
Dostupnostní hlídací pes

Rádi vás budeme informovat o naskladnění produktu.

Prosím, opište kód:
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky