Fantasy šperky

Sušené byliny sáček - Ginkgo biloba list 100 g

Sušené byliny sáček - Ginkgo biloba list 100 g

Kód: BM-GIN-L-100
Jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba) je jednou z nejstarších rostlin na zemi. Listy tohoto krásného stromu mají pozitivní vliv na lidské zdraví.
Připraveno k odeslání
111 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Sušené byliny sáček - Ginkgo biloba list 100 g

Jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba) je dvoudomý opadavý strom, náležící k čeledi jinanovitých, příslušících do fylogeneticky velmi prastarého řádu jinanotvarých. Jedná se o jednu z nejstarších rostlin na zemi, ginkgo je považován za nejstarší žijící fosilii. Nejstarší prehistorické stopy po rostlině podobné jinanu vedou až do geologického období rozhraní karbonu a permu v prvohorách, tj. do období asi před 300 až 270 miliony let. V období jury (asi před 200 miliony let) zabíral jeho areál skoro celou Severní polokouli, v současnosti je v přírodě zachován pouze v jediném druhu v jihovýchodní Číně. Původní název stromu v doslovném překladu znamená „stříbrná meruňka“. Stejně tak jej označují i obyvatelé Japonska, jinan je oficiálním stromem japonského hlavního města Tokia.
Zdroj: Wikipedie

Jinan dvoulaločný je statný dlouhověký strom, dorůstající výšky 30 - 40 m. Jeho charakteristické listy nelze s ničím zaměnit. V Číně jej uctívají jako strom, který dokáže odvrátit zlo a oheň, proto jej vysazují před chrámy i domy. Navíc si velice cení jeho léčebných účinků. Listy ginkga obsahují flavonoidy, terpenické laktony, organické kyseliny, fenolické látky, karotenoidní barviva a sacharidy. Jako léčivo se používají sušené listy či extrakty z listů. 

Nálev z listů ginkgo biloba
Čajovou lžičku přelít šálkem vroucí vody, nechat 10 min louhovat, pak scedit. Pít 1 - 3 šálky denně.


Upozornění
Ode dne 14. 12. 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské komise č. 432/2012, podle kterého není možné uvádět vliv potravin a většiny jejich složek na lidské zdraví, bez předchozího schválení samotnou EU, které proběhne na základě jejich vlastních klinických testů. Z tohoto důvodu jsme tyto informace z našeho webu odstranili a ponechali jen schválená tvrzení. 

Děkujeme za pochopení.


Literární prameny

Složení
Ginkgo biloba sušený list

Obsah
100 g

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky