Sušené byliny sáček - Chilli paprika mletá 100 g

Sušené byliny sáček - Chilli paprika mletá 100 g

Kód: BM-CP-100
Chilli, zvané "Cayenský pepř" jsou suché, drobné, kuželovité a ostře pálivé chilli papričky. Jsou vhodnou přísadou do všech pokrmů, kde je zapotřebí špetka "něčeho ostřejšího".
Připraveno k odeslání
89 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Sušené byliny sáček - Chilli paprika mletá 100 g

Chilli papriky jsou synonymem pro pálivost, ale ne každé chilli je pálivé. Pod tímto názvem je totiž zahrnuta celou škála papriček od sladkých po extrémně pálivé. Onu pověstnou pálivost způsobuje látka capsicin. Stupeň pálivosti se u chilli měří v tzv. Scovillových jednotkách (SHU), kde se měří právě obsah capsaicinu (0,01 % capsicinu = 1500 SHU). Sladké druhy se počítají do 5000 SHU a nejpálivější papričky dosahují až 350000 SHU. 

V současné době se na světě pěstuje více jak 200 druhů chilli a jejich šlechtěním vznikají stále nové odrůdy. Chilli se používá jak čerstvé, tak sušené a mleté a jemný prášek. Z chilli se vyrábí chilli omáčky a mnohé další speciality a vychytávky, kde je ostrost vítána. Chilli papričky se nakládají do oleje i do kyselých nálevů. 

Chilli, zvané "Cayenský pepř", které jsou na této kartě k dispozici, jsou suché, drobné, kuželovité a ostře pálivé chilli papričky které rostly původně v údolí řeky Cayen v dnešní Francouzské Guayaně. Český název „pepř“ vznikl nepřesným překladem z angličtiny, kde „pepper“ znamená jak pepř, tak i papriku, včetně chilli. Tato odrůda dosahuje pálivosti kolem 50000 SHU a patří mezi ostřejší chilli.


Upozornění
Ode dne 14. 12. 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské komise č. 432/2012, podle kterého není možné uvádět vliv potravin a většiny jejich složek na lidské zdraví, bez předchozího schválení samotnou EU, které proběhne na základě jejich vlastních klinických testů. Z tohoto důvodu jsme tyto informace z našeho webu odstranili a ponechali jen schválená tvrzení. 

Děkujeme za pochopení.


Složení
Chillies paprika mletá (Cayenský pepř)

Skladování
V suchu a temnu.

Obsah
100 g

 

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky Stojí za pozornost
Aromalampa - černá s lotosovými květy Aromalampa - černá s lotosovými květy Kód: SoD-915026
Dokonale provoní váš byt a dodá mu tu správnou relaxační atmosféru.
428 Kč