Šumavské Bylinné Kitl 500 ml

Připraveno k odeslání
119 Kč
Kód: KI-1402-500
Výrobce: Kitl
Produktové číslo: 8595251000111
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Tradiční žaludeční medicinální víno - digestiv, který je vhodný k dobrému jídlu pro lepší trávení. Navazuje na tradici legendárního, desítky let známého Šumavského Bylinného. Výrobek má různé šumavské motivy přední etikety, nicméně obsah láhve je stejný.

Složení
Révové víno červené a 12 léčivých bylin. Technologický postup a směs bylin jsou tajné. Bylinky použité ve víně jsou typické pro pohoří Šumavy. Obsah alkoholu 11%.

Užívání
Hořčiny obsažené v léčivých bylinách podporují dobré trávení. Dávkování po 100 ml po jídle. Nejlépe chutná vychlazený na teplotu 10 - 12°C.

Informace pro diabetiky
Šumavské Bylinné  je možné v omezeném množství užívat diabetiky 1. i 2. typu, musí se ale započítat do denního příjmu energie. Energetická hodnota 100 ml nápoje je 326 kJ / 78 kcal.

Skladování
Uchovávejte v chladu a temnu. Po otevření uchovávejte v chladničce a spotřebujte nejlépe do týdne.

Velikost balení
500 ml


Informace o značce Kitl

Česká firma z Jablonce nad Nisou, mají radi bylinky i víno a proto chtějí dělat nápoje, které léčí, léky, které chutnají. Navazují na tradici medicinálních vín, kterých se v minulosti hojně používalo, avšak dnes jsou téměř zapomenuty. Jan Vokurka, řídící jednatel firmy, pochází z rodu lékařů a lékárníků. Jeho pradědeček Antonín Wellner byl spolumajitelem věhlasné dobrušské firmy Josef Archleb – výrobce léčivých vín a likérů. Jan Vokurka je členem Cechu českých vinařů, což je profesní organizace vinařů z české (ne moravské!) vinařské oblasti.
Jejich patron je pověstný Jan Josef Antonín Eleazar Kittel, slavný lékař a léčitel z pomezí Jizerských hor a Krkonoš. Za svého života se stal slavným, po smrti legendárním. Pocházel z rozvětvené rodiny s dlouhou ranhojičskou tradicí, lékařem se stal také jeho prvorozený syn Josef Pavel, další čtyři byli ranhojiči a lékárníky. Avšak pouze on nade všechny vynikal. Přijímal pacienty z Vídně, léčil šlechtu v daleké Praze, staral se i o chudé nemocné v širokém okolí Jizerských hor a Krkonoš. Jeho úspěchy, sláva a majetek daly podnět k mnoha faustovským legendám a pověstem.

Další produkty značky Kitl


 

Facebook komentáře

Štítky