Stojan na křišťálovou kouli exclusive - Bastet

Novinka
Připraveno k odeslání
462 Kč
Kód: NM-D4492N9
Kategorie: Novinky
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Unikátní stojánek na velkou křišťálovou kouli s Bastet - kočkami je vyroben z tvrzené pryskyřice - polyresinu. UPOZORNĚNÍ: Koule není součástí balení. Foto je ilustrační. Pokud chcete kouli (hodí se nejlépe o průměru 10 cm), vyberte si v naší nabídce křišťálových koulí

Bastet je staroegyptská bohyně zobrazovaná v podobě kočky. Symbolizuje ženskou krásu, klidnou mateřskou sílu a ochranu, laskavost a mírnost. Bastet klidná kočka či jiná její podoba (divoká lvice Sachmet) - obě byly často považovány za různé podoby bohyně Hathor. Ta byla bohyní lásky a radosti, a vzhledem k oblibě, jíž se těšila po celém Egyptě, byla nezřídka zaměňována za nejrůznější místní božstva a mohla nabývat různých podob. Bastet byla občas považována za mírnější podobu Hathor nebo Sachmet, vždy však u ní převládaly laskavé rysy. O dvojí podobě Bastet a Sekhmet (Sechmet) se dozvíte více v našem článku Bastet.

Bastet je zosobněním laskavosti, soucitu, ženské síly a krásy, tvořivosti, důstojnosti, elegance, mateřství, ochrany, jemnosti i dravosti, smyslnosti, ráznosti i umění ustoupit. Všechno jsou to aspekty ženské síly, které dřímají v každé ženě.

Materiál
polyresin, kov

Celkový průměr x výška celého svícnu
14 x 11 cm

Průměr stojanu na kouli (maximální)
10 cm

Facebook komentáře

Štítky