Šperky - Akce

Už naši pravěcí předci toužili po štěstí, síle, zdraví, lásce, plodnosti a ochraně. Věřili, že amulety a talismany, které si vyráběli z přírodních materiálů, jim tyto principy do života přitáhnou nebo posílí.


Amulety vyrobené z kostí zvířat jim měly přinášet sílu a schopnosti zvířat, amulety ze dřeva stromů, z rostlin či kamenů zase zdraví, plodnost, vitalitu, lásku i ochranu. Naši předci si také všimli působení určitých tvarů (kříž, kruh, mandala, hvězda...). Zjistili, že tyto tvary jsou spojeny s určitými typy energií, které mohou být duchu i tělu prospěšné.

Proto jimi zdobili obydlí, malovali je, vyšívali na oděvy, vyřezávali a vytesávali je do svých přírodních amuletů a talismanů. V dnešní době, tak, jako kdysi, člověk hledá spojení se světem dobrých sil, se světem Boha, a snaží si tyto síly naklonit prostřednictvím amuletu či talismanu, který nosí u sebe. Z toho důvodu existuje nepřeberné množství amuletů, přívěsků a šperků. Někomu "fungují", někomu ne. Co vždy jedině funguje, je víra člověka.