Soška Tara kovová, 8 cm

Soška Tara kovová, 8 cm

Kód: SHA-09025400
Zelená Tara představuje nejvyšší možnou transformaci, které lze dosáhnout skrze ženskou tvořivou podstatu. Zelená Tara je matkou všech časů (minulosti, přítomnosti a budoucnosti).
Omlouváme se, toto zboží je vyprodáno. Co nejdříve je doplníme.
499 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Soška Tara kovová, 8 cm

Tara (nebo Tárá) je v buddhismu jednou z nejvíce uctívaných božstev. Tara (někdy Tárá) byla původně bohyní hinduistickou, až později byla přejata buddhismem. Nejvíce přízně se jí dostává v Tibetu, kde je uctívána jako milosrdná bohyně - Ochranitelka. Tara má mnoho podob, nejčastější jsou dvě podoby - bílá Tara a zelená Tara. Tato soška zpodobňuje Taru zelenou. Zelená Tara představuje nejvyšší možnou transformaci, které lze dosáhnout skrze ženskou tvořivou podstatu (a to platí jak pro ženy, tak pro muže, vždyť duchovní transformace se týká všech). Zelená Tara je matkou všech časů (minulosti, přítomnosti a budoucnosti).

Tara sedí na "lotosovém trůně", který je odkazem na starobylou duchovní praktiku pro probuzení duše - duchovní praktiku Lotosový květ. Tara spočívá v poloze, kdy levá noha je v poloze meditativní, pravá je v poloze připravené k jednání. Pravá noha ještě navíc spočívá na rozkvetlém květu Lotosu, což odkazuje na jednání vycházející z nejvyšší duchovní Pravdy. Toto držení nohou (asána) symbolizuje naprostou bdělost, spojení, bytí a konání, které vychází a je v souladu s nejvyšší duchovní Pravdou.

Věří se, že zelená Tara přináší všem, kdo jí uctívají, nadšení a sílu jednat.

Legenda o Taře
Podle legendy povstala Tara ze slzy bódhisattvy Avalókitéšvary, kterou uronil, když viděl všechno utrpení světa. Jméno Tara doslova znamená „Vysvoboditelka". Podobně jako Avalókitéšvara je Tara v tibetském buddhismu vnímána jako zachránkyně, která se objeví v okamžiku, kdy oddaný vyznavač vysloví její mantru (óm táre tuttáré turé sváhá). Také pomáhá odstraňovat překážky na cestě k probuzení. Nejrůznější písemné záznamy se zmiňují o dalších schopnostech - jako zejména přemáhání duchů a démonů a léčení nemocí. Rozšiřuje svou laskavou péčí na dobré i zlé, moudré i pošetilé, jako slunce září na hříšníky stejně jako na světce.

Materiál
kov

Výška x šířka sošky
8 x 5,5 cm

Vyrobeno v Nepálu.

Facebook Komentáře
Dostupnostní hlídací pes

Rádi vás budeme informovat o naskladnění produktu.

Prosím, opište kód:
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky Stojí za pozornost
Svíčka ve skle velká čakrová. 14 cm - Květ Života Svíčka ve skle velká čakrová. 14 cm - Květ Života Kód: SAR-KE228
Nádherná svíčka ze stearínu (obnovitelná, biologicky rozložitelná surovina z…
259 Kč
Vonné tyčinky Satya - Ritual Vonné tyčinky Satya - Ritual Kód: SAR-RS314
Vonné tyčinky Ritual jsou charakteristické nepopsatelně příjemnou vůní se…
41 Kč
Dámské tričko orient - Yogini Dámské tričko orient - Yogini Kód: SAR-TX351
Orientální dámské tričko s motivem "Yogini" je vyrobeno z lehkého prodyšného…
622 Kč