Soška kov Zelená Tara - Hvězda, 16 cm

Připraveno k odeslání
969 Kč
Kód: BE-FI-066
Kategorie: Sochy, sošky
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Tara (nebo Tárá) je v buddhismu jednou z nejvíce uctvívaných božstev. Tara (někdy Tárá) byla původně bohyní hinduistickou, až později byla přejata buddhismem. Nejvíce přízně se jí dostává v Tibetu, kde je uctívána jako milosrdná bohyně - Ochranitelka. Tara má mnoho podob, nejčastější jsou dvě podoby - bílá Tara a zelená Tara. Tato soška zpodobňuje Taru zelenou. Zelená Tara představuje nejvyšší možnou transformaci, které lze dosáhnout skrze ženství. Zelená Tara je matkou všech časů (minulosti, přítomnosti a budoucnosti). Kolem její levé paže se vine modrý lotos (symbol čistoty a síly), pravá ruka je v gestu integrace moudrosti a zvládnutí duchovních technik.

Zelená Tara přináší všem, kdo jí uctívají, ochranu, nadšení a sílu jednat. V podstatě zastupuje tu stejnou laskavou, ochrannou a podporující sílu, jako v křesťanství Panna Marie.

Legenda o Taře
Podle legendy povstala Tara ze slzy bódhisattvy Avalókitéšvary, kterou uronil, když viděl všechno utrpení světa. Jméno Tara doslova znamená „Vysvoboditelka". Podobně jako Avalókitéšvara je Tara v tibetském buddhismu vnímána jako zachránkyně, která se objeví v okamžiku, kdy oddaný vyznavač vysloví její mantru (óm táre tuttáré turé sváhá). Také pomáhá odstraňovat překážky na cestě k probuzení. Nejrůznější písemné záznamy se zmiňují o dalších schopnostech - jako zejména přemáhání duchů a démonů a léčení nemocí. Rozšiřuje svou laskavou péčí na dobré i zlé, moudré i pošetilé, jako slunce září na hříšníky stejně jako na světce.

Materiál
kov - mosaz

Výška sochy
16 cm

Hmotnost cca
416 g

Vyrobeno v Indii

Facebook komentáře

Štítky