Soška fantasy Měsíční Králík, 27 cm  - 1
Soška fantasy Měsíční Králík, 27 cm  - 2
Soška fantasy Měsíční Králík, 27 cm  - 3
Soška fantasy Měsíční Králík, 27 cm - 1/3Soška fantasy Měsíční Králík, 27 cm - 2/3Soška fantasy Měsíční Králík, 27 cm - 3/3

Soška fantasy Měsíční Králík, 27 cm

Kód: NM-B4059K8
Tato unikátní soška Měsíčního králíka, symbolu intuitivního vnímání a cestování mezi světy, nám připomíná zásadní věc. Totiž, že pro bezpečné cesty je zapotřebí spolehlivé ochrany. Boží ochrany.
Omlouváme se, toto zboží je vyprodáno. Co nejdříve je doplníme.
668 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Soška fantasy Měsíční Králík, 27 cm

Tato unikátní soška Měsíčního králíka, symbolu intuitivního vnímání a cestování mezi světy, nám připomíná zásadní věc. Totiž, že pro bezpečné cesty je zapotřebí spolehlivé ochrany. Boží ochrany. V keltské tradici (a nejen v té) byl králík či zajíc vždy spojován s Měsícem, Velkou Bohyní Matkou, s přechodem a cestování mezi dvěma světy, s věcmi mezi nebem a zemí a s říší duchů. Byl vnímán jako průvodce těch, kdo podnikali cesty za oponu. Mnohé se toho dochovalo ve starých legendách, bájích a pohádkách, a to po celém světě.

Astrální prostory obývají různé bytosti, různí duchové, různé síly. A mírně řečeno, ne všichni mají dobré úmysly. Nechceme-li se tedy vrátit zpět s "blechami" v kožichu nebo přísavkou na zádech, hledejme ve svém životě nejdřív spolehlivou kotvu. Tedy Boha či Bohyni - jako Jeho ženskou podstatu. Nehledejme síly, nehledejme odpovědi u bytostí, duchů, o kterých vůbec nic nevíme. Hledejme raději odpovědi u Toho, kdo stojí nad celým Stvořením. Vždyť kdo jiný než On, Stvořitel, ví vše? Všechny svaté knihy, všichni mystikové a duchovní učitelé světa na toto upozorňují. Nehledejte síly, nehledejte v duchovních prostorech nikoho jiného než Boha samotného. A Ježíš pravil: "Hledejte nejprve Boží Království a Jeho spravedlnost vše ostatní vám bude přidáno." Nic víc netřeba dodávat. 

Modrý Měsíční Králík má výraz pokory. Hledí vzhůru. Přestože je pomalován symboly, jeho jedinou silou i ochranou je Láska k Bohyni, k ženskému projevu Boží síly. Této jediné Boží síle on slouží a tu jedinou on poslouchá. A tak je všechno v pořádku. 

Králík (nebo zajíc) je pradávným symbolem života, čistoty, ženské plodnosti, vzkříšení, nevinnosti, omlazení, intuice, znamením posunu na cestě člověka, poslem velké změny a zároveň příslibem nového života, který následuje po vnitřní duchovní transformaci - znovuzrození. Velmi často je uváděný právě v souvislosti s ohněm transformace, do kterého člověk dobrovolně vstupuje, a následným znovuzrozením.

Symbol králíka či zajíce je velice oblíben v tradici Wicca, kde jej vnímají jako průvodce na cestách mezi světy. Zajíci a králíci se jako symboly nového života, rovněž vyskytují při oslavách svátků jara v celé Evropě. Je zajímavé, že se nalézají i v mnohých čínských, japonských, korejských či afrických příbězích a legendách. Jsou taktéž spojováni s Bohyní, tedy ženskou tvořivou podstatou a s elixírem nesmrtelnosti. 

V buddhistických textech se například nachází tento příběh. Byla opice, vydra, šakal a králík, a ti se rozhodli, že v čas měsíčního úplňku budou pomáhat a věnovat se charitě. Byl úplněk a právě šel kolem hladový poutník a poprosil je o jídlo. Opice přinesla ze stromů ovoce. Vydra nachytala ryby. Šakal, jak už bývá v jeho povaze, se nezachoval zrovna čestně. Ukradl někde hrnec mléka a kus tvarohu a přinesl ho poutníkovi. Králík ale nevěděl, jak by hladovému mohl pomoci. Vždyť se sám živil jen trávou. Tak se rozhodl, že skočí do ohně, co hořel nedaleko, a bude sám potravou pro poutníka. Hned tak učinil. Vskočil do ohně, ale jeho tělo nezačalo hořet. Tehdy Buddha vstal, shodil ze sebe staré poutnické šaty, a objal králíka za to, co učinil. Z vděčnosti za tento čin se mu chtěl odměnit, a tak nakreslil králíka na měsíc. Měsíc bývá často zahalený v mlze, říká se, že je to dým, který stoupal, když králík skočil do ohně.

Toto a mnohé další můžeme sami vypozorovat z pozorování těchto značně obtížně pozorovatelných tvorů. Jsou plaší, nepolapitelní, velice rychlí, stále v pohybu... 

Měsíc v úplňku, rozlehlé pole a králičí stopa ve vlnící se trávě... kam vede??? Zaujal-li vás tento symbol, který na našem e-shopu uvádíme jako symbol králíka (přestože se někdy jedná o zajíce, jde však o stejnou symboliku), můžete se podívat ještě na další produkty s tímto motivem - pod heslem Králík.

 

Materiál
polyresin

Výška x šířka sošky
27,5 x 12 cm

Facebook Komentáře
Dostupnostní hlídací pes

Rádi vás budeme informovat o naskladnění produktu.

Prosím, opište kód:
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky Stojí za pozornost
Kadidelnice mosaz Kalich zlatá Kadidelnice mosaz Kalich zlatá Kód: RY-0101
Stylová kovová kadidelnice ve tvaru kalichu je vhodná k pálení vonných dřev,…
499 Kč
Náhrdelník Měsíční kámen pravý bílý, kuličky 6 mm Náhrdelník Měsíční kámen pravý bílý, kuličky 6 mm Kód: SVK-7177
Zářivý, tajemný, plný měsíčního svitu a éterické krásy - takový je tento…
628 Kč
Mandala na sklo - Cosmic ÓM - velká Sunseal Mandala na sklo - Cosmic ÓM - velká Sunseal Kód: SHA-05009401
Óm je nejmocnější mantrou, je grafickým znázorněním prvotního zvuku, z něhož…
129 Kč
Fantasy hrnek exclusive- Bílý jednorožec v pralese Fantasy hrnek exclusive- Bílý jednorožec v pralese Kód: CRYMA-AS16817
Jednorožec je symbolem čistoty, duchovní cesty, symbolem toho nejvznešenějšího,…
187 Kč