Socha exclusive mytology - Cernunnos - 29 cm

Tento produkt se již nevyrábí a není možné jej objednat. Zkuste vyhledat podobný produkt v kategoriích.
1.967 Kč
Kód: ARCHIV-NM-NOW4016
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Tato luxusní socha boha Cernunna je vyrobena z polyresinu a je opatřena dokonalou povrchovou úpravou imitující bronz, včetně cizelování a patiny. Naprosto věrně evokuje dojem originální kovové sochy, včetně značné hmotnosti. Bude skutečně prestižním, exkluzívním doplňkem vašeho interiéru. Návštěvníkům napoví, kdo skutečně jste.

Cernunnos - šaman nebo bůh?
Cernunnos je bájná tajemná postava z keltských hlubokých lesů... Cernunnos, šaman, jež mění svou podobu, mocný bůh, o němž téměř nic nevíme... Snad jen můžeme tušit, že tento bůh je keltským pojetím původního archetypu Rohatého boha, jemuž se říká Zelený Muž. Cernunnos je mužským protipólem Velké Bohyně.

              Cernunnos - bůh lesa

Cernunnos - život - smrt - život
Cernunnos je tajemná postava s jelením parožím na hlavě, které je symbolem královské moci a moudrosti, nekonečného přírodního koloběhu ( jelen parohy shazuje, aby mu narostly nové). Na všech vyobrazeních je Cernunnos obklopen zvířaty, je pánem a ochráncem zvířat a lesů, představitelem plodnosti, života i smrti. Téměř na všech vyobrazeních drží Cernunnos v jedné ruce torques - nákrčník, kterým se zdobili válečníci a vysoce postavení - tento znak je symbolem síly, moci a ochrany. V druhé ruce třímá tělo hada. Had je starodávným symbolem procesu stvoření, znuvuzrozování - obnovy, plodnosti a léčení (jeho jed může stejně tak zabít jako léčit). Cernunnos je tím, kdo tyto síly ovládá.

Materiál
polyresin

Rozměry (výška x šířka)
29 x 12 cm

Hmotnost sochy
656 g

Facebook komentáře