Skeleton pohár - lebky a kosti  - 1
Skeleton pohár - lebky a kosti  - 2
Skeleton pohár - lebky a kosti - 1/2Skeleton pohár - lebky a kosti - 2/2

Skeleton pohár - lebky a kosti

Kód: PUCK-SK125
Pozvedni číši a připij si na život, ať je šťastný, plný radosti a zdraví! Připij všem živým, připij životu samotnému, neb zítra tu už nemusíš být. Proto žij naplno a nic neodkládej! Neodkládej lásku, neodkládej žádnou dobrou věc, kterou máš v plánu.
Poslední kusy na skladě!
278 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Skeleton pohár - lebky a kosti

Člověče, pozvedni pohár a z hluboka se napij, neváhej!
Připij si na život, ať je šťastný, připij si na lásku, připij na zdraví své a na zdraví všech, kteří jsou ti blízcí! Napij se zhluboka a vášnivě a stejně tak žij svůj život zde na zemi - vášnivě a s radostí!

Vzdej úctu svému životu, vzdej úctu veškerému bytí, které tu existuje v tuto chvíli, vzdej úctu všem živým, neboť už zítra tu někdo z nás nebude s námi. Každou vteřinu na světě někdo umírá a někdo se rodí. Smrt si příjde pro každého. Svět se stále proměňuje, mění, a jediné, co má opravdu smysl, je tento okamžik. Prožij každý okamžik svého života naplno, na nic nečekej a nic neodkládej. Možná, že už nestihneš udělat všechny ty dobré věci, které jsi měl skutečně v plánu a které jsi odsouval do pozadí, až na ně později bude čas. Nebo snad víš, kolik času ti ještě zbývá? Nikdo neví, kdy si pro něj příjde smrt a proto na ni pamatuj! Memento Mori! Je to možná paradoxní, ale když držíš v ruce tento pohár s lebkami a kostmi, které ti připomínají tvůj poslední den, stáváš se více živým. 

Předměty s vyobrazením lebky či kostí byly v dřívějších dobách zcela běžnou součástí domácností, vedle například kříže a podkovy. Tématika smrti a zániku byla pro lidi zcela běžná. Lidé ji brali jako normální součást života, kterou taky je. Lidé umírali většinou doma a příbuzní a všichni blízcí lidé měli čas s nimi promluvit, rozloučit se s nimi a taktéž se s jejich blízkou smrtí smířit. Tím, že se lidé se smrtí běžně setkávali, byla pro ně známou věcí a nebáli se jí.

Smrt a moderní společnost
Pro naši moderní a značně povrchní společnost je typické, že je fenomén smrti, zániku a pomíjivosti poněkud vytlačen do pozadí. Kdo by se zajímal o smrt a zánik, když všude kolem je tolik lákavých možností, jak si zpříjemnit život, získat prestiž a vydělávat peníze, za které je možné si koupit cokoliv. Kdo by se zajímal o smrt? Tento moderní trend je nastaven tak, že smrt je něco nehezkého na konci, něco, co nechceme vidět. Již téměř nikdo z nás nemá tu možnost trávit poslední chvíle svého života ve společnosti svých blízkých, umírá v cizím nemocničním prostředí a jeho blízcí se o jeho smrti dozví prostřednictvím cizího člověka. 

Co je smrt?
Smrt je velká neznámá, něco, co jsme chtěli vytěsnit, něco, co jsme přestali chápat, něco co možná ani nechceme chápat, raději bychom si užívali a nikdy se s ní nesetkali. Jenže smrt je něco, co nás vždy přesahovalo, přesahuje a přesahovat bude. Nelze jí uniknout a čas od času se každý z nás setká s nějakou její formou. Smrt od existence nikdo nemůže oddělit, smrt je zde stále a to, že před ní zavíráme oči, neznamená, že neexistuje. Smiřme se se smrtí raději dříve, než se stane, že jí budeme muset čelit zcela nepřipraveni. Uvědomujme si v každičký okamžik svého života, že život není samozřejmost a snažme se být neustále lepšími lidmi.

Materiál
pryskyřice a nerez

Výška poháru
18,5 cm

Hloubka x průměr
7 x 6,5 cm

LP

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky