Skeleton pohár - lebka válečníka

Skeleton pohár - lebka válečníka

Kód: PUCK-SK153
Za co bojuješ? Co je pro Tebe skutečně důležité? Co po Tobě zůstane, až opustíš své pozemské tělo? Odhoď svoji masku, přestaň hrát své role a buď tím, kým jsi se zrodil, naplň své skutečné poslání, které jsi sám určil před příchodem na Zemi.
Poslední kusy na skladě!
438 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Skeleton pohár - lebka válečníka

Napij se z poháru, neváhej!

Připij si na život, ať je šťastný, připij na zdraví své a na zdraví všech, kteří jsou ti blízcí, připij si na lásku, ať ji stále cítíš ve svém srdci! Napij se zhluboka a vášnivě a stejně tak žij svůj život zde na zemi - vášnivě, s láskou a s radostí!

Vzdej úctu svému životu, vzdej úctu veškerému bytí, které tu existuje v tuto chvíli, vzdej úctu všem živým, neboť už zítra tu někdo z nás nebude s námi. Každou vteřinu na světě někdo umírá a někdo se rodí. Smrt si příjde pro každého. Svět se stále proměňuje, mění, a jediné, co má opravdu smysl, je tento okamžik. Prožij každý okamžik svého života naplno, na nic nečekej a nic neodkládej. Možná, že už nestihneš udělat všechny ty dobré věci, které jsi měl skutečně v plánu a které jsi odsouval do pozadí, až na ně později bude čas. Nebo snad víš, kolik času ti ještě zbývá? Nikdo neví, kdy si pro něj příjde smrt a proto na ni pamatuj! Memento Mori! Je to možná paradoxní, ale když držíš v ruce tento pohár s lebkami a kostmi, které ti připomínají tvůj poslední den, stáváš se více živým.

Za co bojujeme?
Pod mohutnou helmou - lidská lebka se leskne. Kým byl tento válečník? Jakým byl člověkem? Pro co bojoval? Na co myslel, když si pro něj přišla smrt? Kolik bojovníků padlo? Kolik utrpení bylo prožito? Kolik lidských životů bylo mnohdy předčasně ukončeno? Kvůli mocenským zájmům, kvůli tahanicím o území, moc a peníze, často ve jménu Boha (ať již je jeho jméno jakékoliv), zemřely během tisíciletí miliardy lidí, násilnou a brutální smrtí. Nezáleží na tom, zda to byli králové, kněží, bojovníci, šamané, ženy nebo děti, všichni zemřeli, pro všechny si dříve či později přišla smrt. A nezáleželo jí ani na postavení, ani majetku, názorech či myšlenkách těchto lidí, smrt si přišla pro každého. Jaký smysl měly životy těchto lidí? Co po nich zbylo? Co bylo v jejich životech opravdu důležité? Byla to moc, kterou měli nad druhými? Majetek? Myšlenky? Za co bojovali? Pro co žili?

Život tváří v tvář smrti
A za co bojujeme my? Jaký je cíl našeho snažení? Je tento cíl ušlechtilý? Pomůžeme svým snažením druhým lidem, nebo se chceme jen obohatit, přilepšit si na těch pár let, které zde na zemi ještě strávíme? A víme to jistě, jak dlouho tu ještě budeme? Už zítra si pro nás může přijít smrt, tak, jako pro kohokoliv jiného. Opravdu je to možné, připusťme si to. Možná, že už nestihneme udělat všechny ty dobré věci, které jsme měli skutečně v plánu a které jsme odsouvali do pozadí. Memento Mori! Pamatuj na smrt a na nic nečekej. Neodkládej nic, protože vůbec není jisté, že tu zítra ještě budeš. Žij dneškem! To je poselství lebky.

Co po nás zůstane?
Naše talenty nám byly dány, abychom s jejich pomocí zlepšovali, obohacovali a inspirovali životy všech bytostí zde na zemi. Pokud děláme věci pro zlepšení života nás všech, pak nás výsledek našeho snažení přežije. To, co je skutečně dobré, totiž přežije i smrt. Jména některých lidí nebudou nikdy zapomenuta, ačkoliv již dávno jejich kosti tlejí v zemi. Jejich cíl byl ušlechtilý a stopa, kterou zanechali svým konáním zde na zemi, vydrží tisíce let. Jedině takové konání má smysl, vše ostatní pomine.

Symbolika lidské lebky
Obecně je symbol lidské lebky velmi významným symbolem, který zapůsobí na každého, bez rozdílu rasy, pohlaví, věku, vyznání a charakteru. I my jednou zemřeme a vše, co jsme měli, vše, co jsme chtěli, co jsme si mysleli, bude pryč. Co má tedy vlastně smysl? Podíváme -li se na svůj život z této perpektivy, spatříme jak hloupé a malicherné je občas naše chování. Spatříme, jak se zbytečně rozčilujeme nad nepodstatnými věcmi, jak zbytečné problémy řešíme. Spatříme, jak jsme malí a bezvýznamní tváří v tvář smrti.

Poselství lebky - Memento Mori
Na vše, co děláš, se dívej ze širší perpektivy, žij svůj život naplno, prostě tak, jako by dnešní den - tato chvíle -  byla tvou poslední. Straň se nenávisti a zloby. Připomínám ti, že ani tvá, ani ničí jiná existence na tomto světě - není samozřejmostí. Pokud říkáš, že někoho nenávidíš a chceš mu vědomě ubližovat, uvědom si prosím, že zítra už tu jeden z vás nemusí být. Nikdo neví, kdy smrt příjde a pro koho. Kdyby si smrt vzala tebe, budeš žít se špatným svědomím a pocitem dluhu na věčnosti. Kdyby si vzala jeho, už se nebudeš moci omluvit a usmířit a budeš žít se špatným svědomím a pocitem dluhu zde na zemi. Raději dříve, před kadým slovem a činem rozvažuj. A pamatuj přitom na smrt.
Memento Mori! Pamatuj na smrt!

Smrt - sestra života
Ještě v nedávných dobách byly předměty s vyobrazením lebky či kostí zcela běžnou součástí domácností, vedle například kříže a podkovy. Tématika smrti a zániku byla dříve pro lidi zcela běžná. Lidé ji brali jako normální součást života, kterou taky je. Lidé umírali většinou doma a příbuzní a všichni blízcí lidé měli čas s nimi promluvit, rozloučit se s nimi a taktéž se s jejich blízkou smrtí smířit. Tím, že se lidé se smrtí běžně setkávali, byla pro ně známou věcí a nebáli se jí.

Smrt a moderní společnost
Pro naši moderní a značně povrchní společnost je typické, že je fenomén smrti, zániku a pomíjivosti poněkud vytlačen do pozadí. Kdo by se zajímal o smrt a zánik, když všude kolem je tolik lákavých možností, jak si zpříjemnit život, získat prestiž a vydělávat peníze, za které je možné si koupit cokoliv. Kdo by se zajímal o smrt? Tento moderní trend je nastaven tak, že smrt je něco nehezkého na konci, něco, co nechceme vidět. Již téměř nikdo z nás nemá tu možnost trávit poslední chvíle svého života ve společnosti svých blízkých, umírá v cizím nemocničním prostředí a jeho blízcí se o jeho smrti dozví prostřednictvím cizího člověka.

Co je smrt?
Smrt je velká neznámá, něco, co jsme chtěli vytěsnit, něco, co jsme přestali chápat, něco co možná ani nechceme chápat, raději bychom si užívali a nikdy se s ní nesetkali. Jenže smrt je něco, co nás vždy přesahovalo, přesahuje a přesahovat bude. Nelze jí uniknout a čas od času se každý z nás setká s nějakou její formou. Smrt od existence nikdo nemůže oddělit, smrt je zde stále a to, že před ní zavíráme oči, neznamená, že neexistuje. Smiřme se se smrtí raději dříve, než se stane, že jí budeme muset čelit zcela nepřipraveni. Uvědomujme si v každičký okamžik svého života, že život není samozřejmost a snažme se být neustále lepšími lidmi.

Materiál
pryskyřice a nerez

Výška poháru
18,5 cm

Hloubka x průměr
6,5 x 7,5 cm

LP

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky