Skeleton kasička - lebka s konopnou korunou

Skeleton kasička - lebka s konopnou korunou

Kód: PUCK-SK156
Nezáleží na tom, jakou korunu nosíš. Nezáleží na tom, s čím se identifikuješ, jaké postavení zastáváš a co si o sobě myslíš. Záleží jen na tom, co jsi vykonal, proto odhoď svoje ego, svoji korunu, která říká kdo jsi, a konej - naplň své poslání.
Připraveno k odeslání
351 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Skeleton kasička - lebka s konopnou korunou

Symbolika lidské lebky
Obecně je symbol lidské lebky velmi významným symbolem, který zapůsobí na každého, bez rozdílu rasy, pohlaví, věku, vyznání a charakteru. I my jednou zemřeme a vše, co jsme měli, vše, co jsme chtěli, co jsme si mysleli, bude pryč. Co má tedy vlastně smysl? Co je opravdu důležité? Jaké konání má smysl, když všechno pomine? Podíváme -li se na svůj život z této perpektivy, spatříme jak hloupé a malicherné je občas naše chování. Spatříme, jak se zbytečně rozčilujeme nad nepodstatnými věcmi, jak zbytečné problémy řešíme. Spatříme, jak jsme malí a bezvýznamní, tváří v tvář smrti. Postavení, peníze, majetek, názory, touhy, myšlenky - nic z toho si do hrobu nevezmeme, tak co je vlastně důležité? 

Memento Mori
Na vše, co děláš, se dívej ze širší perpektivy, žij svůj život naplno, prostě tak, jako by dnešní den - tato chvíle -  byla tvou poslední. Straň se nenávisti a zloby. Připomínám ti, že ani tvá, ani ničí jiná existence na tomto světě - není samozřejmostí. Pokud říkáš, že někoho nenávidíš a chceš mu vědomě ubližovat, uvědom si prosím, že zítra už tu jeden z vás nemusí být. Nikdo neví, kdy smrt příjde a pro koho. Kdyby si smrt vzala tebe, budeš žít se špatným svědomím a pocitem dluhu na věčnosti. Kdyby si vzala jeho, už se nebudeš moci omluvit a usmířit a budeš žít se špatným svědomím a pocitem dluhu zde na zemi. Raději dříve, před kadým slovem a činem rozvažuj. A pamatuj přitom na smrt.
 
Memento Mori! Pamatuj na smrt! 
 
Smrt a zánik - druhá strana života
Ještě v nedávných dobách byly předměty s vyobrazením lebky či kostí zcela běžnou součástí domácností, vedle například kříže a podkovy. Tématika smrti a zániku byla dříve pro lidi zcela běžná. Lidé ji brali jako normální součást života, kterou taky je. Lidé umírali většinou doma a příbuzní a všichni blízcí lidé měli čas s nimi promluvit, rozloučit se s nimi a taktéž se s jejich blízkou smrtí smířit. Tím, že se lidé se smrtí běžně setkávali, byla pro ně známou věcí a nebáli se jí.
 
Smrt a moderní společnost
Pro naši moderní a značně povrchní společnost je typické, že je fenomén smrti, zániku a pomíjivosti poněkud vytlačen do pozadí. Kdo by se zajímal o smrt a zánik, když všude kolem je tolik lákavých možností, jak si zpříjemnit život, získat prestiž a vydělávat peníze, za které je možné si koupit cokoliv. Kdo by se zajímal o smrt? Tento moderní trend je nastaven tak, že smrt je něco nehezkého na konci, něco, co nechceme vidět. Již téměř nikdo z nás nemá tu možnost trávit poslední chvíle svého života ve společnosti svých blízkých, umírá v cizím nemocničním prostředí a jeho blízcí se o jeho smrti dozví prostřednictvím cizího člověka. 
 
Co je smrt?
Smrt je velká neznámá, něco, co jsme chtěli vytěsnit, něco, co jsme přestali chápat, něco co možná ani nechceme chápat, raději bychom si užívali a nikdy se s ní nesetkali. Jenže smrt je něco, co nás vždy přesahovalo, přesahuje a přesahovat bude. Nelze jí uniknout a čas od času se každý z nás setká s nějakou její formou. Smrt od existence nikdo nemůže oddělit, smrt je zde stále a to, že před ní zavíráme oči, neznamená, že neexistuje. Smiřme se se smrtí raději dříve, než se stane, že jí budeme muset čelit zcela nepřipraveni. Uvědomujme si v každičký okamžik svého života, že život není samozřejmost a snažme se být neustále lepšími lidmi.
 
Materiál
pryskyřice
 
Rozměry d x v x š
14,5 x 12,5 x 11,5 cm
 
LP
Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky