Šátek - přehoz Lord Shiva - 1
Šátek - přehoz Lord Shiva - 2
Šátek - přehoz Lord Shiva - 3
Šátek - přehoz Lord Shiva - 4
Šátek - přehoz Lord Shiva - 1/4Šátek - přehoz Lord Shiva - 2/4Šátek - přehoz Lord Shiva - 3/4Šátek - přehoz Lord Shiva - 4/4

Šátek - přehoz Lord Shiva

Kód: FO-TAP-17
Tento krásný přehoz (šátek) s motivem Lord Shiva je vhodný jako dekorace na stěnu, přehoz přes postel či pohovku i jako ubrus nebo závěs do okna.
Poslední kusy na skladě!
612 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Šátek - přehoz Lord Shiva
Shiva je jedním z trojice hlavních hinduistických bohů - Brahma - Višnu - Shiva. Brahma je bůh - Stvořitel, Višnu udržovatel a Shiva je ničitel. Shiva tedy ukončuje, ukončuje to, co je hmotné, neboť jen to lze ukončit. Shiva je též nazýván jako Pašupati - Pán zvířat, bývá zobrazován jako postava sedící na tygrovi, přičemž tygr značí právě materiální podstatu (egoismus), kterou je třeba zkrotit a ovládnout. Shiva jako takový má mnoho dalších významů, které se odvíjejí od poznání pomíjivosti forem. Například odkazuje na střídmost, důležitost duchovních cvičení a meditací, na vědomé bytí v přítomnosti - tady a teď. Pro další pochopení symboliky boha Shivy si přečtěte článek Shiva lingam.

Shiva - pán jógy
 
Shiva ničitel, pán jógy a nespoutanosti přírody
Kult boha Shivy je spojen s neustálou proměnou všeho, co je, s neustále probíhajícím vznikem a zánikem, s dočasností a pomíjivostí všeho hmotného stvoření a s neustálou schopností přírody tvořit. Stejně tak, jako smrt není definitivním koncem všeho, tak i zničení něčeho ve vesmíru se děje proto, aby mohl být znovu stvořen. Shiva nepředstavuje pouze konec tělesné existence, ale především klid a mír spočinutí v zániku. Shiva je koncem ale i počátkem, je pravou skutečností, která na sebe bere mnohé tvary. Nejčastěji bývá Shiva zobrazován jako meditující jogín, je přímým zosobněním asketického způsobu života. V postavě boha Shivy se spojuje divokost přírody s klidem mysli. Shivovo spojení s divokou přírodou také vyjadřuje jedno z jeho jmen - Pašupati (Pán zvířat - ve smyslu Pán nad zvířaty - tedy Ten, kdo ovládl a stojí nad vším materiálním, přírodním). Jeho další podobou je Shiva natraj - tančící Shiva, nebo Shiva - lingam (shiva znamená světlo, nebo oheň, lingam znamená sloup) - doslova tedy sloup světla, či ohně. 
 
Atributy boha Shivy
 • Trojzubec představuje tvoření, udržování a ničení.
 • Třetí oko je oko, které vidí i to, co je za vnějším projevem všeho, co je.
 • Ganga je nejposvátnější řekou, která pramení v nebeských sférách. Na zemi stéká po Shivových vlasech.
 • Kobra okolo krku symbolizuje smrt, kterou Shiva překonal. Také může představovat "Kundalíni" (hadí sílu). Shiva je někdy též nazýván Nágéšvara (Pán hadů).
 • Půlměsíc je symbolem času a ukazuje tedy Shivu jako vládce času.
 • Bubínek je zdrojem mantry AUM (ÓM), kterou byl stvořen vesmír.
 • Vibhuti, to jsou tři horizontální linie na Shivově čele. Představují skutečnou esenci bytí, která zůstane poté, co jsou nevědomost a všechny připoutanosti spáleny ohněm poznání. Tento symbol si malují na čelo všichni Shivovi stoupenci.

Tento krásný přehoz (šátek) s motivem Lord Shiva je vhodný jako dekorace na stěnu, přehoz přes postel či pohovku i jako ubrus nebo závěs do okna. Materiál je velmi příjemný, šátek můžete použít i jako šátek přes ramena nebo zavinovací šaty (pokud máte velikost S, jako figurína na obrázku). Lze jej prát v automatické pračce.

Poznámka
Chcete-li šátek použít jako originální dekoraci na zeď, doporučujeme Vám použít oboustrannou lepící pěnovou pásku, kterou zakoupíte v papírnictví.

Materiál
směs bavlny a polyesteru

Rozměry 
150 x 130 cm

Praní a údržba
30 °C - šetrné praní v pračce
žehlení - min. teplota
Perte odděleně.

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky Stojí za pozornost
Orgonit magnet Metatronova kostka stříbrná Orgonit magnet Metatronova kostka stříbrná Kód: GM-MAG-05
Metatronova krychle (někdy Metatronova kostka) je symbolem posvátné geometrie.
328 Kč
Taška přes rameno mini fantasy - Měsíční králíci Taška přes rameno mini fantasy - Měsíční králíci Kód: NM-B3311J7
Symbol králíka či zajíce je velice oblíben v tradici Wicca, kde jej vnímají jako…
474 Kč
Nemoc jako cesta - T. Dethlefsen, R. Dahlke Nemoc jako cesta - T. Dethlefsen, R. Dahlke Kód: KOS-74490
Nemoc není náhodné nemilé přerušení naší cesty, nýbrž cesta sama, po níž…
249 Kč
Styrax - vykuřovadlo 20 g Styrax - vykuřovadlo 20 g Kód: RY-51
Vůně styrax zklidňuje a uvolňuje, zahání noční můry, obavy a strachy, posiluje…
110 Kč