Šamanský buben Trans, silná hovězí kůže 42 cm

Omlouváme se, toto zboží je vyprodáno. Co nejdříve je doplníme.
3.680 Kč
Kód: DUF-SB-01
Kategorie: Hudební nástroje
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Šamanský rámový buben Trans je vyroben ze silné hovězí kůže. Jedná se o netradiční buben, vyrobený podle originálního amerického šamanského bubnu, který se nám náhodou dostal do rukou.

Buben Trans nezní tónem, jak jsme u bubnů běžně zvyklí. Jeho kůže je záměrně povolená, může vám připadat až volná. Ovšem toto podladění vytváří subsonické kmitočty uchem neslyšitelných basových frekvencí, které působí psychofyzicky. Když si při hře otočíte buben směrem k sobě, ucítíte proud vzduchu, rozechvívaný povolenou blánou, který tlakovým učinkem způsobí rychlejší změnu vědomí a nástup transu. K tomu ostatně byl původně šamanský buben určen. Prapůvodně nebyl hudebním nástrojem, ale magickou pomůckou.

Rámový buben vysoké kvality je české výroby a je vyroben z ručně vydělané kůže (hovězí) a obruč z vrstvené bukové dýhy. Hrát na něj můžete i rukou. Zvuk zní dutě, nezněle, jako kdybyste udeřili do vykotlaného stromu. Nebojte se silných úderů. Rezonance bubnu se mění podle místa na bláně. Najděte si místo, které nejvíc rezonuje s rezonancí vašeho těla.

Tento rámový buben vysoké kvality je české výroby a je vyroben z ručně vydělané kůže (jelenice) a obruč ze smrkového dřeva. Palička není součástí bubnu. Paličku si můžete vybrat zde

Velikost bubnu (průměr x tloušťka)
42 x 8 cm

Hmotnost cca
930 - 960 g

Pár slov o údržbě bubnu
Nový buben má vždy vyšší zvuk než buben, na nějž se již nějakou dobu hraje. Zvuk bubnu se časem mění. To závisí na mnoha faktorech, jako je například vlhkost a teplota vzduchu nebo způsob "skladování". Pokud je například buben delší dobu ve vlhkém prostředí, může se stát, že blána bubnu mírně povolí. V tom případě buben opatrně vypněte nad mírným zdrojem tepla, např. fénem nebo u ústředního topení. Teplota však nesmí být vysoká. Tam kde je teplota příjemná pro vaši dlaň, bude vhodná i pro buben. Pak zase začne krásně znít. Buben nikdy nevystavujte prudkým změnám teploty nebo vlhkosti. 

Facebook komentáře

Štítky

S tímto zbožím kupují