Růženec větší dřevěný s křížem sv. Benedikta

Novinka
Připraveno k odeslání
195 Kč
Kód: KAR-10085
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Růženec (latinsky rosarium, „Zahrada růží“) je současně meditací i prosbou. Naléhavá prosba o přímluvu Matky Boží spočívají na důvěře, že její mateřská přímluva může u Srdce Syna dosáhnout všeho. Růženec je také cestou hlásání a prohlubování, na které se nám Kristovo tajemství představuje stále znovu v různých úrovních. Růženec si také uchoval svou plnou moc a zůstává mezi všemi pastoračními prostředky dobrého hlasatele evangelia nezanedbatelným drahocenným nástrojem. Růženec je meditativní opakovací modlitba, považovaná za tradiční symbol římsko-katolické církve a významný prvek mariánské úcty. Jako růženec se označuje též pomůcka, která má podobu šňůrky s navlečenými korálky a křížkem, která slouží k tomu, aby se modlící nemusel rozptylovat počítáním jednotlivých dílčích modliteb. Tento růženec nese velký kovový kříž s dřevěnými břevny. Na kříži je Ježíš s nápisem INRI nad hlavou a symbolem Kříže sv. Benedikta za hlavou. Druhá strana kříže nese vyobrazení sv. Benedikta. Kříž sv. Benedikta je kříž proti zlému duchu. Crux Sancti Patris Benedicti je kříž s delším svislým ramenem, vepsaný do oválu, nebo kříž rovnoramenný, vepsaný do kruhu. Mezi rameny kříže jsou písmena C S P B: Crux Sancti Patris Benedicti – Kříž svatého otce Benedikta.

Na kříži jsou písmena:
na svislém břevnu C S S M L: Crux Sancta Sit Mihi Lux – Svatý kříž mi buď světlem,
na příčném břevnu N D S M D: Non Draco Sit Mihi Dux – drak (tj. ďábel) ať mi není vůdcem.
Na oválu (nebo kruhu) kolem kříže jsou písmena V R S N S M V S M Q L I V B: Vade Retro Satana Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quæ Libas Ipse Venena Bibas
Odstup dále Satane a nikdy mi neraď. Marné je zlo, které nabízíš, ten jed si vypij sám.

Kříž na medaili sv. Benedikta je znamením Kristova vykupitelského díla; ve víře ve spásnou moc Kristova kříže Benedikt již za svého života vykonal mnoho zázraků. Znamením kříže sv. Benedikt zahání ďábla – viz exorcismus na přední straně (tzv. „apotropaion", z řec., zažehnávání, rozumějme zlých sil, tedy ďábla). V lidové víře se medailce připisoval také ochranný a léčivý účinek proti uštknutí lidí i dobytka a byla též nošena jako ochrana proti živelným pohromám. Sv. Benedikt byl ctěn i jako patron dobré smrti; v některých provedeních je obraz sv. Benedikta na rubu medaile doprovázen textem „Eius in obitu nostro praesentia muniamur! – Jeho (Benediktova) přítomnost ať nás chrání při našem umírání“.

Materiál
lakované dřevo, drhaná šňůrka - polyester, kov

Délka celková
57 cm

Rozměr kuliček
12 x 8 mm

Délka x šířka kříže
8 x 4,2 cm

Facebook komentáře

Štítky