Fantasy šperky

Přívěsek Zkřížená vadžra horský křišťál 5 cm  - 1
Přívěsek Zkřížená vadžra horský křišťál 5 cm  - 2
Přívěsek Zkřížená vadžra horský křišťál 5 cm  - 3
Přívěsek Zkřížená vadžra horský křišťál 5 cm  - 4
Přívěsek Zkřížená vadžra horský křišťál 5 cm - 1/4Přívěsek Zkřížená vadžra horský křišťál 5 cm - 2/4Přívěsek Zkřížená vadžra horský křišťál 5 cm - 3/4Přívěsek Zkřížená vadžra horský křišťál 5 cm - 4/4

Přívěsek Zkřížená vadžra horský křišťál 5 cm

Kód: BL-PDK5
Zkřížená vadžra je výjimečně silným energetickým zářičem a zároveň duchovní pomůckou. Je vyrobená z jediného kusu horského křišťálu.
Omlouváme se, toto zboží je vyprodáno. Co nejdříve je doplníme.
719 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Přívěsek Zkřížená vadžra horský křišťál 5 cm

Zkřížená vadžra je výjimečně silným energetickým zářičem a zároveň duchovní pomůckou. Je vyrobená z jediného kusu horského křišťálu.

Velikost kamene
5 x 5 cm

Materiál
křišťál, kov

K přívěsku si můžete zakoupit koženou šňůrku, některý z nabízených řetízků či bižuterní lanko

Křišťál - kámen nejčistšího Božského světla
Křišťál je nejznámějším a nejpoužívanějším věšteckým a léčitelským kamenem na světě. Krystaly křišťálu byly poprvé objeveny starověkými Řeky, kteří křišťál považovali za zkamenělý led posvátných vod (odtud název Krustallos - led). Křišťál je nejúčinnějším léčivým kamenem na celé planetě Zemi, je zesilovačem energií a funguje jako regulátor pro všechny ostatní kameny, proto byl vždy ctěn a používán po celém světě. Kromě jeho použití pro léčitelské nebo věštecké účely, z něho byly, jsou a budou vyřezávány a vyráběny různé dekorativní předměty, sošky, šperky, poháry a rituální předměty.

Křišťál - síly Měsíce a Slunce
Křišťál je přiřazen jak Slunci, tak Měsíci, z čehož vyplývá jeho univerzální působení. Křišťál, kámen osvícení, symbolizuje nejvyšší čistou sílu světla, čistí a léčí každou oblast, ve všech úrovních. Pozitivní posiluje, negativní přijímá a přetváří v pozitivní, které pak zase vysílá směrem do prostoru. Všechny energie uvádí do nejdokonalejšího možného stavu a odstraňuje každou nerovnováhu (harmonizuje všechny čakry). Čirá jasná zář křišťálu nás spojuje s pramenem původní energie, která sídlí v našich duších, jen ji někdy nevnímáme. Vibrace křišťálu pomáhají ve všech rovinách bytí, pomáhají pročistit a uvolnit karmické vazby, zvyšuje naše duševní schopnosti, pomáhá odhalit naše životní poslání. Křišťál povzbuzuje naši psychiku, jasnozřivost, samostatnost, pomáhá sebezdokonalení, ochraňuje před vším zlým a negativním, zvyšuje naše duchovní síly, harmonizuje, odstraňuje bloky a stává se zrcadlem naší duše. Tento mocný krystal, jehož si velmi vážili všichni šamané a léčitelé už v dávných dobách, dokáže odfiltrovávat všechny rušivé vlivy a myšlenky, takže je velmi vhodný pro meditaci a taktéž věštění (věštecké koule z křišťálu, kyvadla, rituální předměty, dorje, runy...).

Zkřížená vadžra - je energetický zářič, napomáhající osvobození ze svazujícího myšlení a jednání. Jako amulet je skvělým společníkem na cestě k vědomému a duchovně svobodnému životu, přináší soustředěnost a rušení všech dualit a závislostí na materiálním světě. Dovoluje osvobodit se od všech spolků, dává rovnováhu těla, duše a mysli. Dovoluje navrátit ztracenou pevnost a duševní rovnováhu v těžkých chvílích. Pomáhá navodit rovnováhu těla, duše a mysli. Zkřížená vadžra vznikla zkřížením dvou dordží (dorjí).

Kathmandu - dordže

Dordže (dorje)
Dordže je původně hinduistický symbol moci boha Indra - říká se mu taktéž "Hromoklín", "Diamant" či "Žezlo moci" - který se postupně přenesl i do buddhismu, který ho samozřejmě chápe mírně odlišně. V buddhistickém pojetí dordže bznamená "Pán kamene". V Tibetu je dordže nepostradatelnou pomůckou při různých obřadech (oslavy svátků, meditační obřady apod.). Dordže je složena ze dvou protilehlých částí a středu. Tento střed, za který se dordže se uchopuje, je označován jako nezničitelný diamant. Představuje podstatu osvícení a jeho neměnnou a nenarušitelnou povahu. K dosažení diamantu (středu) je potřeba obou protipólů – dobra i zla a jejich rovnováhy. Klasická dordže má pět paprsků, i když je možné i provedení šesti, nebo devítipaprskové. Pět paprsků symbolizuje pět metafyzických buddhů, pět prvků, pět živlů, pět podob moudrosti, uspořádání paprsků (jeden míří přímo, zatímco ostatní čtyři se k němu připojují), symbolizuje neustálý kolotoč převtělování a následné vysvobození z něho. Ve středu dordže jsou dvě polokoule s osmi okvětními lístky lotosu (jako osm boddhisatwů). Mezi polokoulemi je střed dordže (symbolizuje spojení a božskou podstatu), kde všechno začíná a končí zároveň. Meditace s dordže nás učí koncentraci a vede nás k pochopení souvislostí, zvyšuje naši sebedůvěru a odvahu. Dordže pomáhá (už pouze její fyzická přítomnost) při pocitech marnosti, psychickém vyčerpání, při pocitech méněcennosti, pomáhá integraci s celkem. Dordže, pokud je nošena, podporuje pocity vnitřní stability a jistoty, pomáhá překonávat strach.

Dordže je nejčastěji vyráběna z kovu či drahých kamenů a používá se pro meditace - především ve spojitosti s tibetským zvonem, který, jako zástupce ženské energie, doplňuje energii vadžry. Velice nádherným kouskem je obří kovová dordže, nacházející se v Kathmandu - viz obrázek výše.

Zkřížená vadžra - dvojitá dordže
Zkřížená vadžra svým tvarem připomíná rovnostranný keltský kříž. Symbolizuje, stejně jako keltský kříž, rovnováhu a jednotu a je úžasným harmonizátorem všech energií. Zkřížená vadžra přináší v sobě nese všechny vlastnosti dordže, kteréžto jsou tímto zdvojené. Zkřížená vadžra nám tedy přináší vědomí rovnováhy, celistvosti a provázanosti s okolním světem, dodává nám sílu a pevnost v kolenou, pokud procházíme těžkým obdobím. Zkřížená vadžra má všechny vlastnosti dordže a navíc působí i v obasti ochrany. Zkřížená vadžra je mocným tvarovým zářičem, který odebírá negativní energie, soustředí je ve svém středu, transformuje je a vysílá ven v podobě energie pozitivní.

   Keltský kříž a Zkřížená Vadžra - symboly rovnováhy
 

Facebook Komentáře
Dostupnostní hlídací pes

Rádi vás budeme informovat o naskladnění produktu.

Prosím, opište kód:
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky Stojí za pozornost
Tibetské vonné provázky dhupaya MEDITATION Tibetské vonné provázky dhupaya MEDITATION Kód: SHA-02042604
Máte rádi vše, co je pravé a původní? Vyzkoušejte provázky dhupaya a přeneste…
70 Kč
Nálepka set 4 + 1 - Sri Yantra, zlatá Nálepka set 4 + 1 - Sri Yantra, zlatá Kód: SAR-TS024
Sri Jantra je starodávný védský, geometricky naprosto přesný tvar, sloužící…
155 Kč
Prsten s Ómem, stříbro Ag 925/1000 vel. 54 Prsten s Ómem, stříbro Ag 925 /1000 vel. 54 Kód: SAR-AS711/54
Óm je projevem božské původní energie a síly vesmíru, jenž udržuje veškerou…
1.321 Kč
Set z perleti - Květ života Set z perleti - Květ života Kód: SAR-AM94
Luxusní decentní set šperků z perleti je zdoben posvátným symbolem Květu…
326 Kč