Přívěsek Zkřížená vadžra horský křišťál 5 cm  - 1
Přívěsek Zkřížená vadžra horský křišťál 5 cm  - 2
Přívěsek Zkřížená vadžra horský křišťál 5 cm  - 3
Přívěsek Zkřížená vadžra horský křišťál 5 cm  - 4
Přívěsek Zkřížená vadžra horský křišťál 5 cm - 1/4Přívěsek Zkřížená vadžra horský křišťál 5 cm - 2/4Přívěsek Zkřížená vadžra horský křišťál 5 cm - 3/4Přívěsek Zkřížená vadžra horský křišťál 5 cm - 4/4

Přívěsek Zkřížená vadžra horský křišťál 5 cm

Kód: BL-PDK5
Zkřížená vadžra je výjimečně silným energetickým zářičem a zároveň duchovní pomůckou. Je vyrobená z jediného kusu horského křišťálu.
Poslední kusy na skladě!
719 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Přívěsek Zkřížená vadžra horský křišťál 5 cm

Zkřížená vadžra je výjimečně silným energetickým zářičem a zároveň duchovní pomůckou. Je vyrobená z jediného kusu horského křišťálu.

Velikost kamene
5 x 5 cm

Materiál
křišťál, kov

K přívěsku si můžete zakoupit koženou šňůrku, některý z nabízených řetízků či bižuterní lanko

Křišťál - kámen nejčistšího Božského světla
Křišťál je nejznámějším a nejpoužívanějším věšteckým a léčitelským kamenem na světě. Když staří Řekové poprvé objevili krystaly křišťálu, považovali je za zkamenělý led posvátných vod (odtud název Krustallos - led). Křišťál je nejúčinnějším léčivým kamenem na celé planetě Zemi, je zesilovačem energií a funguje jako regulátor pro všechny ostatní kameny, proto byl vždy ctěn a používán po celém světě. Kromě jeho použití pro léčitelské nebo věštecké účely, z něho byly, jsou a budou vyřezávány a vyráběny různé dekorativní předměty, sošky, šperky, poháry a rituální předměty.

Křišťál - síly Měsíce a Slunce
Křišťál je přiřazen jak Slunci, tak Měsíci, z čehož vyplývá jeho univerzální působení. Křišťál, kámen osvícení, symbolizuje nejvyšší čistou sílu světla, čistí a léčí každou oblast, ve všech úrovních. Pozitivní posiluje, negativní přijímá a přetváří v pozitivní, které pak zase vysílá směrem do prostoru. Všechny energie uvádí do nejdokonalejšího možného stavu a odstraňuje každou nerovnováhu (harmonizuje všechny čakry). Čirá jasná zář křišťálu nás spojuje s pramenem původní energie, která sídlí v našich duších, jen ji někdy nevnímáme. Vibrace křišťálu pomáhají ve všech rovinách bytí, pomáhají pročistit a uvolnit karmické vazby, zvyšuje naše duševní schopnosti, pomáhá odhalit naše životní poslání. Křišťál povzbuzuje naši psychiku, jasnozřivost, samostatnost, pomáhá sebezdokonalení, ochraňuje před vším zlým a negativním, zvyšuje naše duchovní síly, harmonizuje, odstraňuje bloky a stává se zrcadlem naší duše. Tento mocný krystal, jehož si velmi vážili všichni šamané a léčitelé už v dávných dobách, dokáže odfiltrovávat všechny rušivé vlivy a myšlenky, takže je velmi vhodný pro meditaci a taktéž věštění (věštecké koule z křišťálu, kyvadla, rituální předměty, dorje, runy...).

Zkřížená vadžra - je energetický zářič, napomáhající osvobození ze svazujícího myšlení a jednání. Jako amulet je skvělým společníkem na cestě k vědomému a duchovně svobodnému životu, podporuje schopnost soustředění se na duchovní cestu, vnímání Poznání Pravdy, což vede k postupnému rušení všech připoutaností v materiálním světě. Dovoluje navrátit ztracenou pevnost a duševní rovnováhu v těžkých chvílích, pomáhá navodit rovnováhu těla, duše a mysli. Zkřížená vadžra vznikla zkřížením dvou dordží (dorjí).

Kathmandu - dordže

Dordže (dorje)
Dordže je původně hinduistický symbol moci boha Indra - říká se mu taktéž "Hromoklín", "Diamant" či "Žezlo moci" - který se postupně přenesl i do buddhismu, který ho samozřejmě chápe mírně odlišně. V buddhistickém pojetí dordže znamená "Pán kamene". V Tibetu je dordže nepostradatelnou pomůckou při různých obřadech (oslavy svátků, meditační obřady apod.). Dordže je složena ze dvou protilehlých částí a středu. Tento střed, za který se dordže se uchopuje, je označován jako nezničitelný diamant. Představuje podstatu osvícení a jeho neměnnou a nenarušitelnou povahu. K dosažení diamantu (středu) je potřeba nastolit dokonalou rovnováhu všech sil. Klasická dordže má pět paprsků, i když je možné i provedení šesti, nebo devíti paprskové. Pět paprsků symbolizuje 4 síly spojující se do jediného paprsku, který má přímé spojení se středem – duší. Ve středu dordže jsou dvě polokoule s osmi okvětními lístky lotosů. Mezi polokoulemi je střed dordže (symbolizuje samotnou Duši a spojení s Božskou podstatu), kde všechno začíná a končí zároveň. Meditace s dordží učí koncentraci a vede k Poznání naší duchovní podstaty. Věří se, že už přítomnost samotné dordže (nebo vadžry) pomáhá při pocitech marnosti, psychickém vyčerpání, při pocitech méněcennosti. A také, že pokud je nošena na těle, podporuje pocity vnitřní stability a jistoty, pomáhá překonávat strach.

Dordže je nejčastěji vyráběna z kovu či drahých kamenů a používá se pro meditace – především ve spojitosti s tibetským zvonem, který, jako zástupce ženské energie, doplňuje její energii. Velice nádherným kouskem je obří kovová dordže, nacházející se v Káthmándú – viz obrázek výše.

Zkřížená vadžra - dvojitá dordže
Zkřížená vadžra svým tvarem připomíná rovnostranný keltský kříž. Symbolizuje rovnováhu sil a jednotu. Je úžasným harmonizátorem všech energií. Zkřížená vadžra přináší vědomí rovnováhy, celistvosti a provázanosti s okolním světem, dodává sílu a pevnost v kolenou, pokud procházíme těžkým obdobím. Zkřížená vadžra má všechny vlastnosti dordže, a navíc působí i v oblasti ochrany

   Keltský kříž a Zkřížená Vadžra - symboly rovnováhy

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky Stojí za pozornost
Tibetské vonné provázky dhupaya MEDITATION Tibetské vonné provázky dhupaya MEDITATION Kód: SHA-02042604
Máte rádi vše, co je pravé a původní? Vyzkoušejte provázky dhupaya a přeneste…
70 Kč
Nálepka set 4 + 1 - Sri Yantra, zlatá Nálepka set 4 + 1 - Sri Yantra, zlatá Kód: SAR-TS024
Sri Jantra je starodávný védský, geometricky naprosto přesný tvar, sloužící…
155 Kč
Prsten s Ómem, stříbro Ag 925/1000 vel. 54 Prsten s Ómem, stříbro Ag 925 /1000 vel. 54 Kód: SAR-AS711/54
Óm je projevem božské původní energie a síly vesmíru, jenž udržuje veškerou…
1.019 Kč