Přívěsek Smaragd

Připraveno k odeslání
128 Kč
Kód: SVK-184-48
Kategorie: Přívěsky
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Smaragd promlouvá přímo k srdci člověka. Otevírá ho a léčí, učí ho bezpodmínečné lásce, odpouštění a nesobeckosti. Smaragd tiší splíny a deprese, pomáhá nám zůstat silní a vnitřně vzkvétat, navzdory okolním podmínkám. 

Materiál
smaragd, postříbřená úchytka

Velikost (délka x šířka kamene) cca
1,5 - 2,5 x 1 - 1,2 x 1,5 cm

Nacházíte se na kartě mixu přívěsků se smaragdy polodrahokamové kvality. Upozorňujeme, že tak, jako všechno v přírodě, je každý jednotlivý kámen svým vzhledem zcela originální. Každý šperk je jedinečným originálem, tudíž může být nepatrný rozdíl (řády milimetrů) v rozměrech u jednotlivých přívěsků a také v kresbě kamene. Foto je ilustrační. Přívěsek dodáváme bez řetízku. K přívěsku si můžete zakoupit koženou šňůrku, některý z nabízených řetízků či bižuterní lanko.

Smaragd je drahokamová odrůda berylu. Jeho název v překladu znamená “zelený kámen”. Smaragd je jedním z nejcennějších drahokamů světa. Zmínku o smaragdu najdeme i v Bibli, kde se uvádí, že je smaragd apoštolským kamenem. Již od nepaměti byl smaragd součástí kultovních předmětů, korunovačních a církevních klenotů. Znaly ho také starověké národy světa, které si jej cenily pro jeho léčivé schopnosti. Například pro Aztéky byl smaragd posvátný kámen. Věřilo se v jeho ochrannou moc proti uřknutí a jedům, navíc mu tradice již po staletí připisuje výrazné regenerační schopnosti. 

Smaragd - kámen pravdy, soucitu, lásky a pokory
Smaragd posiluje paměť, podporuje rozvíjení našeho intelektu, tiší splíny a trýznivé stavy deprese, mírní negativní dopady stresu na lidské tělo. Smaragd je však především svázán s naším srdcem. Smaragd je kámen, jehož hluboká zeleň promlouvá přímo k našemu srdci. Položen na srdeční čakru, neutralizuje negativní síly, které brání srdci plně rozvinut své možnosti. Smaragd je symbolem očisty, regenerace, propojení materiálního světa s duchovnem, pozemské s absolutním, Božím. Vibrace smaragdu míří přímo do srdce, v němž probouzí nadsmyslovou lásku (očištěnou od nízkých pudů a chtíče). Smaragd v nás probouzí kvality, jako jsou láska ke všemu živému, soucit se vším utrpením, porozumění, pochopení a pomoc potřebným, duchovní víru, pokoru a lásku k pravdě. Není divu, že byl tento drahokam používán pro náboženské účely. Svým vyrovnaným vlněním v nás smaragd probouzí vnitřní jas, učí nás vnitřně rozkvétat, navzdory vnějším podmínkám. 

Smaragd a léčení
Tradice přisuzuje smaragdu výrazné regenerační účinky. V dřívějších dobách se pomocí smaragdové vody léčily záněty očí, osvěžoval se stárnoucí zrak a vyhlazovaly se vrásky. V současné době se smaragdová voda doporučuje proti nadýmání, při žlučníkových a jaterních potížích, pálení žáhy, žaludečních vředech a při slabostech srdce. Pro zvýšení účinku přikládáme současně i krystaly nebo valounky přímo na postižená místa. Uplatnění smaragdu je široké. Nové zkušenosti a poznatky potvrzují jeho účinky při infekčních onemocněních epidemické povahy jako je chřipka, při angíně, úplavici, průjmech a otravách žaludku. Doporučuje se i při zánětu vedlejších nosních a čelních dutin, migréně, diabetes, epilepsii, skleróze multipex a Parkinsonově nemoci. Smaragd posiluje systém našeho organismu a pomáhá při léčení štítné žlázy, zhoubných nádorů a leukémie. V centru srdce vyrovnává smaragd nepravidelný krevní tlak, zmírňuje epileptické záchvaty a záchvaty malárie, léčí dnu a revmatismus. 
 
Zvláštní upozornění
Smaragd je kámen poměrně citlivý. Absorbuje každé napětí, tedy i negativní vibrace našeho organismu či okolí. Pokud není pravidelně a důkladně čištěn a vyskytne - li se náhle poblíž zdroje příliš intenzívní negativní energie, není již schopen negativní energii absorbovat, je jí přesycen a je pravděpodobné, že se v něm objeví trhliny, nebo dokonce může puknout. Proto je třeba smaragd po každém použití pečlivě čistit vlažnou vodou a nepřepínat jeho síly. Dále je dobré kámen uchovávat z dosahu přímých slunečních paprsků (nenabíjet na slunci). V případě, že kámen zrovna nenosíte, velmi rád si odpočine uložen v tmavém pytlíku nebo dřevěné krabičce.
 
Očista a nabíjení smaragdu
Smaragd čistíme po každém použití (raději více a důkladněji než jiné kameny), nabíjíme jen krátce na nepřímém slunci. Kámen nesmí být vystaven přímému prudkému slunci.

Facebook komentáře

Štítky