Přívěsek ryba - korál houbový

Připraveno k odeslání
138 Kč
Kód: BL-PKCR
Kategorie: Přívěsky
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Korálový přívěsek ve tvaru zlaté rybky
Zlatá rybka je symbolem kouzla, symbolem něčeho, co jsme nečekali a co nám přišlo do cesty vlastně jen tak náhodou... A byla to náhoda? Nebyl nám tento dar dán záměrně? Nejspíš jsme si ho zasloužili, proto k nám připlula tato zlatá rybka, aby nám ukázala, jaká jsou naše přání. Co uděláme, když uvidíme zlatou rybku? Z pohádek víme, že si můžeme neco přát. A taky, že můžeme. Přejme si něco! Co vlastně chceme? Po čem toužíme ve skrytu svých duší? Nějaký dětský nenaplněný sen? Něco, co si myslíme, že nemáme? Jen s tím ven! Řekněme to nahlas zlaté rybce...

Zlatá rybka - mistr zhmotnění
Vyslovme své přání! Nechme myšlenky, ať se stanou slovem, slovo má velkou energetickou sílu a věříme -li ve svůj sen, zhmotní se. Neptejme se jak, neptejme se kdy - mysleme každý den na svůj sen, můžeme si namalovat obrázek, jak se náš sen splnil a připevnit si ho na zeď či nástěnku. Každý den kolem něho projdeme a usmějem se, vždyť náš sen se zhmotní! To je jasné, už teď děkujme. Věnujme každý den pár minut na vizualizaci svého snu - například si můžeme představovat svůj nový dům nebo to, jak děláme zaměstnání svých snů. Jediné, co je potřeba, je naše víra a připravenost poznat znamení a chytnout příležitost, až příjde.

Možná, že jsme přestali věřit na zázraky a kouzla, na nečekané možnosti, možná, že jsme strnuli a lopotíme se ve vyježděných kolejích našeho života. Možná, že jsme příliš zatíženi, jsme zkroceni a ochočeni životem a lidmi kolem nás. Možná už nevnímáme krásu tohoto světa, možná ani tu svoji. Nečekáme na zázraky a znamení si nevšímáme.

A zlatá rybka je zde!
Je tu právě pro nás!
Je dobrým znamením, protože my si ji zasloužíme! Zasloužíme si zažít zázraky, setkat se s kouzelnými bytostmi a lidmi, žít skvělý život, podle svých vlastních představ. Ne, to není klišé. To je poselstvím této rybky. Člověče, zvedni hlavu, pohleď mi do očí a řekni: Co si ve skutečnosti přeješ? Co Tě učiní šťastným?

Korál houbový - dcera moře
Název korál pochází z řečtiny a v překladu znamená "dcera moře". Houbový korál je pro svého majitele mocným ochráncem, chrání ho před násilím, nehodami, lupiči, otravami, depresemi, posedlostí, vražednými a sebevražednými myšlenkami, panikou a nočními můrami. Korál vyvolává klidný spánek a zahání rozrušující sny, proto je často vyhledáván lidmi, kteří trpí nekvalitním spánkem, způsobeným špatnými sny a nočními můrami. Korál je také velmi vhodný pro děti, poskytuje jim stáletrvající ochranu.

Korál a léčení
Korál má pozitivní vliv na ženskou neplodnost. Červené korály se používají při menstruačních potížích, neplodnosti, při poruchách trávení, bolestech trávicího ústrojí, očních potížích. Věří se, že korál zastavuje krvácení.
 
Něco o korálech
Korály jsou zkamenělé schránky mořských korýšů. Ještě v nedávných dobách byly korály volně těženy a využívány ve šperkařském průmyslu, ale během let, vlivem zhoršujících se klimatických podmínek, kvality vody (teplota, PH) a mnoha dalších faktorů, začaly kolonie korálů - korálové útesy - postupně mizet. Dnes jsou ohroženy téměř všechny druhy korálů, kromě korálu houbového a bambusového, které jsou odolnější a hojné. Pro představu - podle nejnovější studie Australského ústavu pro mořský výzkum je více než 50 % korálových útesů u pobřeží Austrálie (na fotce níže ohrožený australský korálový útes) nenávratně ztraceno a do budoucna hrozí jejich úplný zánik. Faktorů ovlivňujících existenci korálových útesů je mnoho, míra jejich ohrožení je alarmující a proto je dnes jejich těžba zakázána.
 
Korálový útes u Austrálie
 
Jak rozeznat pravý korál od falzifikátu
Kvůli nedostatku vzácných a ušlechtilých druhů korálů dochází samozřejmě k jejich falšování, protože poptávka stále trvá. Na trhu jsou k dostání mnohé falsifikáty vyrobené z barvené pryskyřice, umělé hmoty, porcelánu, kosti či skla.  Prvním vodítkem k identifikaci pravosti ušlechtilého korálu by měla být cena. U pravého ušlechtilého korálu je nápadně vysoká, už proto, že se již netěží a jeho zpracování je nesmírně náročnou záležitostí. Cenu určuje také gramová váha. Obarvený nebo falešný korál lze poznat buď podle usazení barviva v záhybech a prohlubních (první případ), nebo podle kompaktního zabarvení (druhý). Přírodní korál má zabarvení nestejnoměrné, někdy žíhané, se světlejšími místy, ale nikdy se vám nestane, že by byl červený (nebo oranžový či černý) jen na povrchu. Existuje mnoho druhů korálů. Zlatý, černý, andělský......  Orientace je nesnadná. Jestli chcete omezit možnost omylu ve výběru, zaměřte se na druhy hojné a nenapodobované. Houbový, růžový, větvičkový (často pod názvem "chips")... bambusový korál je také hojný, ale s železnou pravidelností barvený.
 
Korál houbový v naší nabídce pochází z jihočínského moře, jeho těžba je legální. Tento korál má výrazně pórovitou strukturu, je opracován a povrchově upraven. Korál není dobarvovaný, je pouze opatřen tenkou vrstvičkou pryskyřice, která tento jinak citlivý minerál chrání před vnějšími vlivy (kosmetika, pot). Nečistit ve slané vodě (slaná voda ničí ochrannou vrstvu)!
 
Rozměry přívěsku
4,5 x 1,7 x 1,1 cm
 
Průměr vnitřního otvoru na provlečení šňůrky či řetízku
0,4 cm

K přívěsku si můžete zakoupit koženou šňůrku, některý z nabízených řetízků či bižuterní lanko

 

Facebook komentáře

Štítky

S tímto zbožím kupují