Přívěsek - Keltský strom Života postříbřený

Omlouváme se, toto zboží je vyprodáno. Co nejdříve je doplníme.
388 Kč
Kód: SAR-AS131-S
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Strom je odjakživa považován za symbol života, tvořivosti a plodnosti. Proč? Protože v sobě spojuje síly Nebes a Země - duchovní a materiální. Jedině toto spojení mu umožňuje tvořit a plodit - pro potěšení a dobro všech. Zatímco se jeho kořeny ztrácejí hluboko v zemi, ze které berou živiny a sílu, jeho mohutný kmen stojí v prostoru, jeho větve se rozrůstají do stran a vrcholek míří k Nebi, odkud čerpá vesmírnou energii. Díky spojení sil Nebe a Země vznikají květy a plody. Jeho rozvětvená koruna poskytuje útočiště obrovskému množství jiných živých tvorů. Když se nad tím člověk zamyslí, zjistí, že symbolika stromu je ještě mnohem hlubší. Stejně tak jako stromy, i my stojíme mezi Nebem a Zemí, jsme schopni přijímat sílu od obou, propojovat hmotné s duchovním, a díky tomu je nám umožněno tvořit pro dobro všech. 

Je velice důležité, jaké motivy stojí za našimi záměry. Pokud tvoříme se zištnými zájmy, pro svůj vlastní prospěch a sobecké cíle, v konkrétním okamžiku možná mnohé dokážeme. Avšak kdo z nás dohlédne do všech konců? Možná, že právě tyto naše činy přinesou jiným ( a možná nám samotným) komplikace, problémy či neštěstí. Když tvoříme hnáni svým egem, svými chtíči a touhami po osobním prospěchu, Bůh a duchovní svět mlčí. Nikdo našim činům nežehná a výsledky nás nakonec (a to mnohdy zjistíme až po letech) netěší. Plody takové práce nepřináší trvalé štěstí.

Je-li však náš záměr slazen s vyššími cíli (jak zlepšit život jiným bytostem, vykonat dobro, pomoci), vyšší síly napomáhají. Pohleďme tedy nejprve na svůj záměr očima duchovní bytosti. Pakliže je v souladu s naším svědomím - bude skutečně dobrým a během procesu tvoření pocítíme, jak se celý vesmír spojuje, abychom záměr dotáhli bez překážek do konce. U takového tvoření se cítíme naplněni, požehnáni, cítíme vnitřní radost, pocit správnosti. Vše jde dobře, jednoduše, bez zádrhelů, záměr se rozvíjí, rozkvétá. Pokud se vyskytnou nečekané překážky - je to znamení, že nejsme slazeni s Jednotou, že se do toho vložilo našeho ego. Pak raději zastavme a napravme své směrování. Nahlédněme do sebe, přehodnoťme své motivy a způsoby tak, abychom se znovu dostali do souladu s vnitřním přesvědčením, svým svědomím a duchovními principy.


Není mistrovstvím tvořit za každou cenu co se nám zlíbí. Je mistrovstvím tvořit v souladu s vyššími principy a pro dobro druhých. Skutečný Mistr jedná v souladu s Jednotou, vědomě a s nejvyšší koncentrací na probíhající procesy. Skutečný Mistr pozná, kdy je třeba ubrat či přidat na intenzitě a dokáže rozeznat chvíli, kdy je nutné od záměru upustit. Skutečný Mistr nikdy nejedná proti svědomí a proti celku.


 

Materiál
postříbřený kov

Průměr přívěsku
2,8 cm

 

Facebook komentáře

Štítky

Stojí za pozornost