Přívěsek Egypt - Nefertiti

Přívěsek Egypt - Nefertiti

Kód: FO-PR-02
Nefertiti byla jednou z nejmocnějších a nejkrásnějších žen starého Egypta. Její postava je opředena mnoha otazníky, dodnes však platí za představitelku ženské krásy, elegance a inteligence.
Připraveno k odeslání
178 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Přívěsek Egypt - Nefertiti

Nefertiti byla jednou z nejmocnějších a nejkrásnějších žen starého Egypta. Žila v tzv. amarnském období (cca 1381 - 1344 před Kristem), byla ženou faraona Amenhotepa IV. a měla s ním šest dcer. Také byla nevlastní matkou legendárního faraona Tutanchámona. Amenhotep IV. byl panovník 18. dynastie ve starověkém Egyptě v období Nové říše. Tento panovník provedl radikální, primárně náboženskou reformu, která ovšem ve svých důsledcích zasáhla všechny oblasti života země – od zahraniční politiky až po umění, ba dokonce i samotný egyptský jazyk. Namísto kultu mnoha malých Bohů a převládajícího Boha Amona nastolil kult jediného Boha - Boha Slunce Atona. Kněžími a stoupenci předchozích kultů byly tyto zásadní změny přijímány s nevolí. A když v pouhých 18ti letech zemřel poslední vládce této dynastie, Tutanchamon (původně Tutanchaton), veškeré záznamy o vládě Amenhotepa IV. a o jeho ženy Nefertiti byly záměrně likvidovány. Kult boha Atona byl nahrazen kultem Boha Amona (viz změna Tutanchatonova jména), stély a spisy, popisující tuto éru dějin, byly ničeny nebo změněny. Staré pořádky se vrátily.

Kým ve skutečnosti byla Nefertiti je velkou záhadou, na kterou se dodnes snažíme najít odpověď. Píše se o ní, že byla nejen krásná, ale také průbojná, odvážná a především vzdělaná. Byla spoluvládkyní. Když se provdala za čtrnáctiletého Amenhotepa IV. (ve čtvrtém roce jeho vlády) bylo jí 15 let. V prvním roce panování coby vládkyně nosila paruku a modrou korunu, zdobila se peřím a vším, co je typické pro kult bohyně Hathor. Přes deset let byla nejvlivnější ženou, která se významně podílela na společenských událostech a změnách ve starém Egyptě a hrála mimořádně významnou úlohu v upevňování Atonova kultu.

Tato postava staroegyptských dějin je opředena mnoha otazníky. Od jisté doby o ní nejsou žádné zmínky. A kde nejsou znalosti, nastupují spekulace. Je mnoho teorií, co se s ní stalo, nikdo neví, jak zemřela. Její mumie nebyla dosud objevena. Pravděpodobně se dožila pouhých 37 let.

Jméno Nefertiti v překladu znamená „přicházející krásná žena“. Dodnes platí za synonymum ženské krásy a elegance.  

Přívěsek se zpodobněním Nefertiti dodáváme včetně řetízku ze stejného kovu.

Materiál
slitina zinku

Rozměry přívěsku
4 x 2 cm

Délka řetízku
48 cm
 

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky Stojí za pozornost
Japonské tyčinky Santal Nippon Mainichi-koh 300 ks Japonské tyčinky Santal Nippon Mainichi-koh 300 ks Kód: SHA-020324
Santalová vůně je hluboce mystická, zahání deprese a úzkosti, uzemňuje,…
169 Kč
Mandala na sklo - Strom života - velká Sunseal Mandala na sklo - Strom života - velká Sunseal Kód: SHA-05009406
Originální mandala se stromem života je kouzelným dárkem pro každého. Díky…
129 Kč
Šátek mantra - fialový Šátek mantra - fialový Kód: SHA-03129508
Krásný lehoučký šátek s orientálními vzory v létě poslouží jako stylový…
129 Kč