Soška fantasy Měsíční Králík, 26 cm
Kód produktu: NM-B4059K8 Doprava a platba
Tato unikátní soška Měsíčního králíka, symbolu intuitivního vnímání a cestování mezi světy, nám připomíná zásadní věc. Totiž, že pro bezpečné cesty je zapotřebí spolehlivé ochrany. Boží ochrany. V keltské tradici (a nejen v té) byl králík či zajíc vždy spojován s Měsícem, Velkou Bohyní Matkou, s přechodem a cestování mezi dvěma světy, s věcmi mezi nebem a zemí a s říší duchů. Byl vnímán jako průvodce těch, kdo podnikali cesty za oponu. Mnohé se toho dochovalo ve starých legendách, bájích a pohádkách, a to po celém světě.
Astrální prostory obývají různé bytosti, různí duchové, různé síly. A mírně řečeno, ne všichni mají dobré úmysly. Nechceme-li se tedy vrátit zpět s "blechami" v kožichu nebo přísavkou na zádech, hledejme ve svém životě nejdřív spolehlivou kotvu. Tedy Boha či Bohyni - jako Jeho ženskou podstatu. Nehledejme síly, nehledejme odpovědi u bytostí, duchů, o kterých vůbec nic nevíme. Hledejme raději odpovědi u Toho, kdo stojí nad celým Stvořením. Vždyť kdo jiný než On, Stvořitel, ví vše? Všechny svaté knihy, všichni mystikové a duchovní učitelé světa na toto upozorňují. Nehledejte síly, nehledejte v duchovních prostorech nikoho jiného než Boha samotného. A Ježíš pravil: "Hledejte nejprve Boží Království a Jeho spravedlnost vše ostatní vám bude přidáno." Nic víc netřeba dodávat.
Modrý Měsíční Králík má výraz pokory. Hledí vzhůru. Přestože je pomalován symboly, jeho jedinou silou i ochranou je Láska k Bohyni, k ženskému projevu Boží síly. Této jediné Boží síle on slouží a tu jedinou on poslouchá. A tak je všechno v pořádku.
Králík (nebo zajíc) je pradávným symbolem života, čistoty, ženské plodnosti, vzkříšení, nevinnosti, omlazení, intuice, znamením posunu na cestě člověka, poslem velké změny a zároveň příslibem nového života, který následuje po vnitřní duchovní transformaci - znovuzrození. Velmi často je uváděný právě v souvislosti s ohněm transformace, do kterého člověk dobrovolně vstupuje, a následným znovuzrozením.
Symbol králíka či zajíce je velice oblíben v tradici Wicca, kde jej vnímají jako průvodce na cestách mezi světy. Zajíci a králíci se jako symboly nového života, rovněž vyskytují při oslavách svátků jara v celé Evropě. Je zajímavé, že se nalézají i v mnohých čínských, japonských, korejských či afrických příbězích a legendách. Jsou taktéž spojováni s Bohyní, tedy ženskou tvořivou podstatou a s elixírem nesmrtelnosti.
V buddhistických textech se například nachází tento příběh. Byla opice, vydra, šakal a králík, a ti se rozhodli, že v čas měsíčního úplňku budou pomáhat a věnovat se charitě. Byl úplněk a právě šel kolem hladový poutník a poprosil je o jídlo. Opice přinesla ze stromů ovoce. Vydra nachytala ryby. Šakal, jak už bývá v jeho povaze, se nezachoval zrovna čestně. Ukradl někde hrnec mléka a kus tvarohu a přinesl ho poutníkovi. Králík ale nevěděl, jak by hladovému mohl pomoci. Vždyť se sám živil jen trávou. Tak se rozhodl, že skočí do ohně, co hořel nedaleko, a bude sám potravou pro poutníka. Hned tak učinil. Vskočil do ohně, ale jeho tělo nezačalo hořet. Tehdy Buddha vstal, shodil ze sebe staré poutnické šaty, a objal králíka za to, co učinil. Z vděčnosti za tento čin se mu chtěl odměnit, a tak nakreslil králíka na měsíc. Měsíc bývá často zahalený v mlze, říká se, že je to dým, který stoupal, když králík skočil do ohně.
Materiál
polyresin
Výška x šířka sošky
26,5 x 12 cm