Náhrdelník Pyrit - lávový kámen

Kombinace lávového kamene s pyritem je velmi vhodná pro ženy, které chtějí objevit a pozvednout svou osobní sílu, odvahu a ráznost při tvorbě vlastního života. Přestat sloužit potřebám okolí a začít sloužit životu v sobě neznamená sobectví. Znamená to zlomit pouta sebeobětování a vzít zodpovědnost za svůj život. Aby byl šťastný, aby rostl a rozvíjel se, aby byl plný, neboť jen naplněný člověk může rozdávat a vždy vše začíná u mě samé.

Tento šperk je vyroben z kuliček lávového kamene (8 mm) a broušených kuliček pyritu (8 mm), které jsou od sebe odděleny uzlíkem. Na konci je ozdoba z velké hladké kapičky pyritu, která je obklopena koženkovými řemínky.

Velikost ozdoby na konci náhrdelníku cca 
15 cm

Velikost kapičky pyritu cca
2,8 x 1,7 cm

Délka náhrdelníku (měřeno bez ozdoby)
80 cm


Lávový kámen - síla života
Žhavá láva (magma) je jako krev Matky Země. Je to obrovská životadárná neutuchající síla, přímo nálož síly! Lávový kámen si tuto životadárnou sílu Matky Země uchovává v sobě, navíc má schopnost kumulovat další teplo, proto se lávové kameny tak výborně uplatňují při masážích. Lávový kámen ve vás probudí váš vlastní rezervoár síly. Už po pár minutách nošení lze cítit, jakým způsobem kámen komunikuje s vaší krví. Objevují se pocity vnitřního tepla a síly, kterou si pamatujeme ještě z dob dětství. Objevuje se dávno zapomenutá radost a důvěra v život, pocit "ano, patřím sem, jsem tady správně, jsem v bezpečí, všechno je v pořádku". Při práci s lávovým kamenem člověk znovu objevuje prazákladní důvěru v život (funkce 1. čakry Muladhara), vrací se k němu všechny barvy, které v průběhu času někde poztrácel. Lávový kámen přináší více, než se na první pohled zdá - vitalitu, sílu, energii, zdraví, důvěru, radost a ochranu.

Lávový kámen je odjakživa používán coby silný ochranný amulet, který z vás sejme břímě depresí, nechuti do života, letargie, únavy, nemocí, apod. Kámen však ve skutečnosti nic nesnímá, on ve vás rozproudí informace uložené ve vaší krvi, informace uložené ve vaší buněčné paměti. Vzniklé teplo života už pak jen udržuje. Díky obnově a podpoře proudu životní síly se zlepší vaše nálada, zdraví a vitalita, budete cítit svou vlastní sílu a budete cítit silné spojení se Zemí. Tím pádem si na vás nějaké špatné nálady, chmury a nechuť do života nepřijdou, nebudou mít zkrátka šanci. Je to jednoduché.

Nabíjení a čištění lávového kamene
Lávový kámen není třeba nijak extrémně čistit ani nabíjet. Pokud však cítíte, že je to třeba, pak jej omývejte pod proudem vlažné vody, a nechejte jej libovolně dlouho odpočívat - na slunci či na měsíci, to záleží jen na vás.


Pyrit - Síla ohně
Železný pyrit je výrazně pozitivní silový "kámen" s čistě jangovou energií. Náleží elementu ohně. Název pyrit pochází z řečtiny a je odvozen od slova oheň, protože po úderu z něj často odlétají jiskry. Je kamenem akce, kreativity a nových nápadů. Dává energii, posiluje vše, co se nachází v jeho blízkosti. Je vhodný pro duševní práci, pomáhá při plánování i diplomatickém jednání. Posiluje sebedůvěru, je vhodný pro všechny, kdo se necítí být dost (hezcí, chytří, zajímaví, správní...). Například u žen pyrit podporuje ženskou sebehodnotu a pomáhá ženám překonat tendence posluhování a snižování sebe samých. Vibrace pyritu ulevují při úzkosti, zklamání a melancholii, pomáhají uspořádávat duševní schopnosti, uvádí do rovnováhy všechny energie. Pyrit je silným energetickým štítem. Na tělesné úrovni zvyšuje energii a překonává únavu a vyčerpanost. Brání prosakování energie z fyzického těla a z aury. Obzvláště užitečný je pro lidi s nedostatkem sebevědomí (pomáhá uvědomit si svou vlastní cenu) a pro všechny, kdo se ze zvyku staví do pozice oběti. Pomáhá rovněž při odhalování kořenů karmické a psychosomatické nevyrovnanosti.
 
Pyrit a léčebné účinky - z litoterapie
  • kosti
  • tvorba buněk
  • napravuje poškození DNA
  • vyrovnává úroveň meridiánů
  • pomáhá při poruchách spánku vyvolaných problémy se zažíváním 
  • posiluje trávicí trakt a neutralizuje pozřené jedy.
  • ovlivňuje oběhový a respirační systém
  • zvyšuje okysličování krve
  • působí dobře na plíce, potlačuje astma a bronchitidu

Čištění a nabíjení kamene
Protože je pyrit železitý, nedoporučuje se delší namáčení. Stačí jen krátce omýt pod studenou vodou, osušit a vystavit přímému působení slunečních paprsků.