Dekorace Thorovo kladivo

Nádherně zdobené Thorovo kladivo "akorát do ruky" je vyrobeno z tvrzené pryskyřice - polyresinu. Je oboustraně dekorováno plastickými motivy.

Výška x šířka x tloušťka kladiva
17 x 16,5 x 2,5 cm

Thorovo kladivo je oblíbený vikingský amulet pro ochranu, sílu, moc a vytrvalost. Symbolizuje chuť, sílu a odhodlání postavit se jakékoliv výzvě. Dodává vytrvalost při sledování cílů a učí, jak být spravedliví a moudří, abychom rozeznali to, co nám již neslouží a dokázali to zničit, abychom vytvořili prostor pro nové, které si zaslouží být projeveno. 

Thór je jedním z největších a nejuctívanějších bohů severského panteonu. Thór je synem samotného Ódina, nejvyššího Boha Stvořitele, a Fjörgyn, Bohyně Země. Thór, přezdívaný také Hromovládce, je bohem nebe, hromu, deště a plodnosti země. Thór je strážcem a vykonavatelem spravedlnosti. Thorovo kladivo Mjöllnir je magická zbraň, sloužící jak k ničení, tak k tvoření. V severských zemích jsou nacházeny malé amulety v podobě Thórova kladiva v různých provedeních a velikostech. Vyznavači severského předkřesťanského náboženství - polyteismu (pohanství) nosí amulety s Thórovým kladivem jako přívěsky na krku.