Amulet - Xaman

Xaman - Ek, též známý jako AH-CHICUMEK, AH-CHICUM-EK, Kuh, Chuen, je mayský bůh směru, vedení, orientace, navigace, patron poutníků a cestovatelů. Jeho hvězdou je Polárka, nejjasnější hvězda v souhvězdí Malého medvěda. Tento bůh je spojován s posvátnou pryskyřicí zvanou kopál.

Tento amulet v podobě mayského kompasu poukazuje na vnitřní Hvězdu, hvězdu Duše, jiskru Ducha, která přebývá v člověku a která je jeho vnitřním kompasem. Jsme-li v souladu s touto Hvězdou, pak se nikdy neztratíme, vždy budeme na své cestě. I když mohou vnější okolnosti i naše vlastní mysl tvrdit opak, duše se nemýlí. Budeme-li ji i přesto následovat, půjdeme cestami rovnými a na každé z nich nás bude provázet štěstí.

Amulet je zdoben broušenými skleněnými kamínky. Motiv je na přední straně plastický, ze zadní strany je amulet hladký, bez zdobení. Amulet je vyroben z kombinace pozlaceného mincovního stříbra a pozlaceného kovu, přičemž poměr těchto kovů nelze určit. Proto jej neoznačujeme jako stříbrný, ačkoliv je na zadní straně označení pro stříbro uvedeno. Amulet dodáváme bez šňůrky. Chcete-li, můžete si vybrat některou v naší nabídce Řetízky, šňůrky, lanka. Průměr očka pro provlečení šňůrky je 6 mm.

Rozměr amuletu - průměr (bez očka)
2,7 cm