Obrázek Věštírna Delfy 32 x 22 cm

Obrázek Věštírna Delfy 32 x 22 cm

Kód: BOM-DEL
Gnóthi seauton (poznej sám sebe) - Méden agán (ničeho příliš) je nápis vytesaný nad vchodem do Apollónova chrámu v Delfách.
Poslední kusy na skladě!
229 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Obrázek Věštírna Delfy 32 x 22 cm

Gnóthi seauton (poznej sám sebe) - Méden agán (ničeho příliš) je nápis vytesaný nad vchodem do Apollónova chrámu v Delfách. 

Věštírna v Delfách byla nejslavnější věštírna a současně důležité posvátné místo starého Řecka. Asi 150 km severozápadně od Athén, nad městem Delfy se rozkládal Apollónův chrám, nad jehož vchodem byl vytesán nápis: Gnóthi seauton („Poznej sám sebe“) a Méden agán („Ničeho příliš“). V nepřístupných částech chrámu věštily Apollonovy kněžky (pýthie), které před samotnou věštbou prošly očistnou koupelí. Po vypití vody z pramene usedaly na trojnožku a inhalovaly výpary dýmu z trhlin v zemi a žvýkaly vavřínové listy, čímž se uváděly do transu. Za věštby se platilo formou darů. Věštírna v Delfách měla velký význam, málokterý státník se rozhodl vydat do války nebo činit závažná rozhodnutí bez rady z Delf. Skutečného rozmachu dosáhla věštírna v 7.– 6. století př. n. l., kdy zde byly i pokladnice bohatých měst, a to podél cesty, vedoucí k Apollonovu okrsku. V klasickém období ovšem její vliv postupně slábl a její osud zpečetil zákaz uctívání pohanských kultů, který vydal císař Theodosius Veliký roku 395.

Obraz je v rámečku ve skle. 

Rozměry
32 x 22 cm

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky Stojí za pozornost
Amulet Caduceus - Hermova hůl Amulet Caduceus - Hermova hůl Kód: MYST-JA3
Nic neexistuje bez rovnováhy protikladů. Pokud ženská a mužská energie, dvě…
439 Kč
Pyramida - Obsidián černý 35 mm Pyramida - Obsidián černý 35 mm Kód: CRYMA-37PY35
Obsidián je velmi silný ochranný kámen, vedoucí člověka do hloubi jeho…
251 Kč