Náramek Křišťál s turmalínem a lávový kámen

Připraveno k odeslání
358 Kč
Kód: FO-NAR-12
Kategorie: Náramky
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Elegantní náramek je vyroben ručně, z kuliček lávového kamene a tří velkých křišťálů s inkluzemi černého turmalínu skorylu. Velikost náramku je regulovatelná - pomocí uzlíků si můžete velikost lehce upravit.
 
Minimální - maximální obvod
19 - 27 cm

Velikost kamenů (délka x šířka) cca
1,8 x 1,2 cm

Průměr kuliček lávového kamene
7 mm


Dualita jako podmínka pro život
Den a noc, světlo a tma, dobro a zlo, (+) a (-), pozitivní a negativní - jin a jang, zkrátka dualita. Všechno, co existuje ve hmotě je tomuto zákonu podřízeno, neboť jen díky němu může cokoliv existovat, vyvíjet se, tvořit a žít. Křišťál s turmalínem, nejčistší světlo a nejtemnější tma. Jen díky poznání temnoty lze skutečně pocítit její opak - zářivé čisté světlo, dobrotu, lásku, soucit a všechny kvality světla. Jen díky poznání pravého světla lze pocítit kvality a sílu temnoty. Jeden bez druhého nemůže být, nelze být pouze světlem, ani pouze tmou, jako není nic jen černé či bílé. Jin a Jang jsou nerozlučná dvojice, na dynamice jejich neustálé proměny je založena existence všeho, co je.

Světlo a tma
Křišťál s turmalínem jsou velcí přátelé, jsou nad věcí, protože ví, že nemá smysl popírat existenci toho druhého jen proto, že disponuje odlišnými kvalitami, naopak, jeden druhého těmito kvalitami obohacuje. Tyto dva protiklady se milují, a stejně tak to naučí i vás. Naučí vás vnímat svět a všechny bytosti v něm jako různé projevy jediného božství. Skutečně, Bůh spočívá ve všem, vše je jeho manifestací - světlo i tma a všechny barvy a odstíny, vzniklé z tohoto spojení, jsou manifestací boží síly. Každý z nás je některým z aspektů božství, naše odlišnost nás má inspirovat k dalšímu vývoji, nikoliv rozdělovat, abychom stáli proti sobě a bojovali jen za tu svoji pravdu. Žádná univerzální Pravda v tomto světě totiž neexistuje (ta existuje jen ve světě Boha), pravda každého je pouhým zlomkem, úhlem jeho vlastního pohledu. Je třeba mít na paměti, že pouze naše ego rozlišuje na dobro a zlo, na černé a bílé. Naše ego je tím, kdo se staví něčemu na odpor, kdo považuje něco za nepřátelské, kdo něco odmítá - tím rozhoupává houpačku jin jang a je nucen ochutnávat dualitu ve všech jejích projevech.

Odpor, spor a souboj nebo pochopení, přijetí a láska?
Pochopíme-li, že nic není jen černé ani jen bílé, že aspekty jednoho jsou zároveň obsaženy i v druhém, pochopíme i hru svého ega a můžeme se rozhodnout tuto hru opustit. Říká se tomu vystoupit z duality, ale není to o tom, že bychom od ní byli zcela oproštěni, jen s ní umíme zacházet.  "Vystoupit z duality" lze jen tak, že se ponoříme do toho, co je za ní - do Podstaty. Poznáme-li, že vše je jen různým aspektem božství, součástí jedné velké dokonalé Jednoty, poznáme, že nikdo není ničím nepřítelem a nikdo nemá pravdu. Ego (materiální podstata v člověku) rozděluje - Láska (duchovní podstata člověka) spojuje. Život není o tom, abychom stále s někým či s něčím bojovali, o něco usilovali, v jednu chvíli se radovali, a v druhou trpěli. Jde o to, naučit se přijímat projevy božství ve vší rozmanitosti. Nic neodsuzovat, nechat to být, jít za projevy, naučit se cítit svět Boha (skrze Duši) - svět Jednoty, skutečnou Realitu, v níž je Pravda. Nic zde projevené není v rozporu, vše je harmonické, to jen naše mysl, popouzena egem, vytváří zmatek, komplikace, nejasnosti, složitosti. Ve skutečnosti je všechno jednoduché a jasné. A to může procítit a žít právě člověk jdoucí po duchovní cestě. Ne nadarmo se říká, že Boha nelze pochopit, jen procítit svou Duší - pomocí hlubokých pocitů. Nic není v rozporu s ničím, protože ve skutečnosti je vše jen různým projevem Jediného.

Křišťál s turmalínem a elektrosmog
Turmalín je známý ochranný kámen, jehož působení uvítá každý, kdo přichází denně do styku se zvýšenou zátěží v podobě elektrosmogu. Turmalín je důležitým kamenem pro všechny, kdož jsou dlouhodobě vystaveni elektrosmogu - pracují s přístroji, které vyzařují elektromagnetické záření (počítače, mobily). Černý turmalín je zvláště vhodný pro všechny, jejichž práce souvisí s počítači např. IT, grafici, úředníci či účetní, dále lidé, kteří jsou ve svém pracovním či volném čase vystaveni záření televizorů, např. hlídači objektů či pracovníci v médiích. Dlouhodobé působení elektromagnetického záření na lidský organismus narušuje imunitu a lidské tělo se pak stává náchylnější k různým typům onemocnění, navíc může docházet k odumírání mozkových buněk. Krystaly turmalínu toto záření odráží, proto je dobré nosit je denně. Pokud je tento úžasný polodrahokam doplněn vibracemi křišťálu, všechny energie jsou čištěny, harmonizovány do stavu dokonalé jednoty. Křišťál reguluje působení turmalínu, nabíjí ho i čistí.

Křišťál s turmalínem a léčení
Kromě toho, že nás tato dvojice chrání před negativním působením elektrosmogu a všech možných druhů záření, harmonizuje i meridiány vyšších jemných těl a čaker. Vibrace křišťálu s turmalínem léčí jizvy a poranění, ulevuje při bolestech hlavy, pomáhá při poruchách osobnosti, uvolňuje svalstvo a předchází křečím, pomáhá při trávicích poruchách, zánětech kloubů, artróze a artritidě. Křišťál s turmalínem odstraňují z těla toxické látky, čistí organismus.

Křišťál s turmalínem čištění a nabíjení
Křišťál jako takový sám čistí a nabíjí, reguluje působení všech ostatních kamenů. Proto stačí očistit proudem vlažné vody a vystavit působení slunečních paprsků.


Lávový kámen
Žhavá láva (magma) je jako krev Matky Země. Je to obrovská životadárná neutuchající síla, přímo nálož síly! Lávový kámen si tuto životadárnou sílu Matky Země uchovává v sobě, navíc má schopnost kumulovat další teplo, proto se lávové kameny tak výborně uplatňují při masážích. Lávový kámen ve vás probudí váš vlastní rezervoár síly. Už po pár minutách nošení lze cítit, jakým způsobem kámen komunikuje s vaší krví. Objevují se pocity vnitřního tepla a síly, kterou si pamatujeme ještě z dob dětství. Objevuje se dávno zapomenutá radost a důvěra v život, pocit "ano, patřím sem, jsem tady správně, jsem v bezpečí, všechno je v pořádku". Při práci s lávovým kamenem člověk znovu objevuje prazákladní důvěru v život, vrací se k němu všechny barvy, které v průběhu času někde poztrácel. Lávový kámen přináší více, než se na první pohled zdá - vitalitu, sílu, energii, zdraví, důvěru, radost a ochranu.

Lávový kámen je odjakživa používán coby silný ochranný amulet, který z vás sejme břímě depresí, nechuti do života, letargie, únavy, nemocí, apod. Kámen však ve skutečnosti nic nesnímá, on ve vás rozproudí informace uložené ve vaší krvi, informace uložené ve vaší buněčné paměti. Vzniklé teplo života už pak jen udržuje. Díky obnově a podpoře proudu životní síly se zlepší vaše nálada, zdraví a vitalita, budete cítit svou vlastní sílu a budete cítit silné spojení se Zemí. Tím pádem si na vás nějaké špatné nálady, chmury a nechuť do života nepřijdou, nebudou mít zkrátka šanci. Je to jednoduché.

Facebook komentáře

Štítky