Náramek Egypt Nefertiti  - 1
Náramek Egypt Nefertiti  - 2
Náramek Egypt Nefertiti  - 3
Náramek Egypt Nefertiti  - 4
Náramek Egypt Nefertiti - 1/4Náramek Egypt Nefertiti - 2/4Náramek Egypt Nefertiti - 3/4Náramek Egypt Nefertiti - 4/4

Náramek Egypt Nefertiti

Kód: BOM-022
Tento luxusní, masívní, stříbrný, filigránsky zdobený egyptský náramek, je raritním kouskem, který se jen tak nevidí a jen tak někde nesežene.
Poslední kusy na skladě!
4.125 Kč

Žádné hodnocení.
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.
Náramek Egypt Nefertiti

Tento luxusní, masívní, stříbrný, filigránsky zdobený egyptský náramek, je raritním kouskem, který se jen tak nevidí a jen tak někde nesežene. Materiálem je mincovní stříbro Ag 925 s českým puncem.

Nefertiti byla jednou z nejmocnějších a nejkrásnějších žen starého Egypta. Žila v tzv. amarnském období (cca 1381 - 1344 před Kristem), byla ženou faraona Amenhotepa IV. a měla s ním šest dcer. Také byla nevlastní matkou legendárního faraona Tutanchámona. Amenhotep IV. byl panovník 18. dynastie ve starověkém Egyptě v období Nové říše. Tento panovník provedl radikální, primárně náboženskou reformu, která ovšem ve svých důsledcích zasáhla všechny oblasti života země – od zahraniční politiky až po umění, ba dokonce i samotný egyptský jazyk. Namísto kultu mnoha malých Bohů a převládajícího Boha Amona nastolil kult jediného Boha - Boha Slunce Atona. Kněžími a stoupenci předchozích kultů byly tyto zásadní změny přijímány s nevolí. A když v pouhých 18ti letech zemřel poslední vládce této dynastie, Tutanchamon (původně Tutanchaton), veškeré záznamy o vládě Amenhotepa IV. a o jeho ženy Nefertiti byly záměrně likvidovány. Kult boha Atona byl nahrazen kultem Boha Amona (viz změna Tutanchatonova jména), stély a spisy, popisující tuto éru dějin, byly ničeny nebo změněny. Staré pořádky se vrátily.

Kým ve skutečnosti byla Nefertiti je velkou záhadou, na kterou se dodnes snažíme najít odpověď. Píše se o ní, že byla nejen krásná, ale také průbojná, odvážná a především vzdělaná. Byla spoluvládkyní. Když se provdala za čtrnáctiletého Amenhotepa IV. (ve čtvrtém roce jeho vlády) bylo jí 15 let. V prvním roce panování coby vládkyně nosila paruku a modrou korunu, zdobila se peřím a vším, co je typické pro kult bohyně Hathor. Přes deset let byla nejvlivnější ženou, která se významně podílela na společenských událostech a změnách ve starém Egyptě a hrála mimořádně významnou úlohu v upevňování Atonova kultu.

Tato postava staroegyptských dějin je opředena mnoha otazníky. Od jisté doby o ní nejsou žádné zmínky. A kde nejsou znalosti, nastupují spekulace. Je mnoho teorií, co se s ní stalo, nikdo však neví, jak zemřela. Její mumie nebyla dosud objevena. Pravděpodobně se dožila pouhých 37 let.

Jméno Nefertiti v překladu znamená „přicházející krásná žena“. Dodnes platí za synonymum ženské krásy a elegance.  

Materiál
mincovní stříbro Ag 925

Tloušťka kovu
15 mm

Šířka náramku vnitřní
6,3 cm

Délka x šířka náramku 
19,5 x 2,7 cm

Facebook Komentáře
Napište váš komentář, názor, zkušenost
Přihlašte se pro napsání komentáře zde
Nikdo ještě nenapsal komentář k tomuto produktu.
Štítky