Náramek Chryzokol kuličky 4 mm

Připraveno k odeslání
139 Kč
Kód: ET-3954
Kategorie: Náramky
Líbí se vám tento produkt? Sdílejte jej se svými přáteli.

Popis

Chryzokol je kámen Venuše, vody a ženské energie - přijímající, intuitivní, jemné a laskavé. Je kamenem klidu a harmonie. Je velmi vhodný pro neklidné povahy, které hodně přemýšlí, ale cítí, že by se chtěly spíše zklidnit a naučit se více věci přijímat než měnit. Náramek je tvořen tamblovanými kuličkami chryzokolu, navlečenými na pružné odolné gumičce. Náramek má univerzální velikost, to je minimálně 19 cm.

Upozornění
Vzhledem k tomu, že se jedná o přírodní kámen, je každý náramek vzhledově originální. Některé kuličky jsou více zelené, některé tmavě tyrkysové. Fotografie je ilustrační.

Chryzokol je křemičitý minerál typicky tyrkysové barvy. Název kamene pochází z řečtiny, kde χρυσός (chrysos) znamená zlato a κολλα (kolla) tmel k označení materiálu užívaného k pájení zlata; poprvé jej užil Theofrastos v roce 315 př. n. l. Chryzokol je podružnou rudou mědi o tvrdosti 2,5 až 7,0 a vyskytuje se jako mastně až skelně lesklé celistvé, hroznovité, ledvinité nebo krápníčkovité agregáty a kůry nebo jako výplň žil. Chryzokol má významná naleziště především v Indonésie, Izrael, Shaba (DR Kongo), Chile, Cornwall (Anglie), Moldova (Rumunsko), Ural, Altaj (Rusko), Arizona, Utah, Idaho, Colorado, Nové Mexiko, Michigan a Pensylvánie (USA). Nachází se také v České republice a na Slovensku. Díky své atraktivní modré až modrozelené barvě a snadnému zpracovávání je už od starověku oblíbený u rytců a výrobců ozdob jako náhrada za tyrkys. Tvrdost kamene se pohybuje v širokém pásmu Mohsovy stupnice od 2 do 7, v závislosti na obsahu oxidu křemičitého. Tmavě modrý chryzokol je zpravidla pro klenotnické využití příliš měkký, zatímco tyrkysové, zelené a modrozelené odstíny mívají tvrdost blížící se šesti, tedy podobnou jako tyrkys.

Chryzokol - vstup do Ticha
Chryzokol je kámen spojený s Venuší, vodou a ženskou energií - přijímající, intuitivní, jemnou a laskavou. Je kamenem klidu a harmonie. Zve tě, aby ses ponořila do hlubokých, měkkých, teplých vod oceánu svého vnitřního světa, nechala se celá obklopit Matkou Vodou a spočinula v jejím objetí v naprosté důvěře v její životodárné, blahodárné a milující síly. Tam uvnitř v sobě samé, v tichu Vody nalezneš svůj Pramen, sebe sama ve své skutečné podobě a vynoříš se očištěna, osvobozena a posílena. Obohacena o intuitivní pochopení, že všechno, ale úplně všechno je správné a dokonalé. Jaký pokoj a klid! Jaké uvolnění!

Chryzokol - Matka Voda
Chryzokol je kámen intuice, meditací, klidu, harmonie, moudrosti a poznání, které pramení v Tichu vnitřního světa. Působí na čakru srdce, kterou jemně otevírá a čistí i na čakru komunikace, čakru krční. Cos poznala, můžeš sama žít a také jemně vyjádřit! Pohlédni na stvoření v přírodě! Také vyjadřuje sama sebe už jen tím, čím je. Svými pravdivými, přirozenými projevy přispívá svým dílem k celkové harmonii a vyváženosti prostředí. Stačí, když budeme také takoví. A je to jednoduché, je to lehké, protože k tomu už v sobě vlastně všechno máme! Stačí odhodit masky a na nic si nehrát. Netoužit příliš a s ničím se příliš netrápit, protože život rychle plyne a věci rychle mizí. Vše se proměňuje a vskutku jsou to změny často nečekané. Tak na co se soužit a zbytečně tak tvořit napětí. V uvolnění spíše přijde radost ze života a všechny odpovědi, potřebné pro Teď. Ano, ano, Voda je Matka. Ona očišťuje, Ona nese věci nové. Tak se jen otevři! Ciť, vždyť toto je Láska!

Vibrace chryzokolu čistí a detoxikují, otevírají srdce pro lásku a pochopení, pro dobré vztahy a mírnou, vstřícnou komunikaci se sebou samou i druhými lidmi. Více není třeba se rozepisovat. Oceán uvnitř promluví sám...

Chryzokol a léčení - z litoterapie
Vibrace kamene detoxikují celý organismus a působí na:

 • zažívací trakt (prevence žaludečních vředů a ke zmírnění žaludečních křečí)
 • kosti
 • okysličování krve
 • artritidu
 • svalové křeče
 • infekce krku a mandlí
 • horečky, bolesti v krku
 • štítnou žlázu
 • metabolismus
 • menstruační křeče
 • popáleniny

Chryzokol - čištění a nabíjení kamene
Kámen je citlivý na kosmetiku, takže především po styku s kosmetikou byste jej měli očistit. Čistí se pod proudem vlažné vody a nabíjí se na nepřímém slunečním světle. Dobře mu udělá společnost živých květin a také krystalů křemene.

Facebook komentáře

Štítky

Stojí za pozornost